Czesi rozbili Litwinów. 45 minut Cernycha, 30 minut Novikovasa

2017.03.22 20:08
Dwaj piłkarze Jagiellonii Białystok – Fedor Cernych i Arvydas Novikovas – wystąpili w przegranym przez Litwę 0:3 towarzyskim starciu z Czechami.

Jeden z czołowych strzelców Lotto Ekstraklasy, czyli Fedor Cernych, oraz Arvydas Novikovas, który na razie pojawia się w żółto-czerwonych barwach jako zmiennik, mogą dopisać do swojego reprezentacyjnego dorobku kolejny występ. Niestety obaj nie będą meczu z Czechami wspominać dobrze, gdyż ich zespół przegrał towarzyski pojedynek 0:3, a wszystkie gole dla rywali padły w drugiej połowie, kiedy to na murawie zaczęli pojawiać się gracze ze stolicy Podlasia.

Cernych zanotował występ 45-minutowy, natomiast Novikovas na placu gry pojawił się kwadrans później. W barwach Litwy wystąpił także były obrońca Jagiellonii – Tadas Kijanskas.

Mecz z Czechami był dla naszych północno-wschodnich sąsiadów ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się pojedynkiem na Wembley z Anglią w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę (26.03) o godz. 18.00.

Czechy – Litwa 3:0 (0:0)
Bramki: Horava 48k, Jankto 65, Krmencik 79

Litwa: Setkus – Vaitkunas (46' Cernych), A. Klimavicius (61' Mikuckis), L. Klimavicius, Slavickas (46' Baravykas) – Luksa (61' Kijanskas), Paulius (61' Zulpa), Kuklys (46' Verbickas), Slivka (61' Eliosius), Grigaravicius (61' Novikovas) – Matulevicius (61' Valsis)