Czołówka ucieka. Wigry wracają z Częstochowy bez punktów

2021.03.17 17:11
W starciu pomiędzy Skrą Częstochowa a Wigrami Suwałki padło aż 5 bramek. Niestety więcej goli zdobyła drużyna ze Śląska, przez co Podlasianie do lidera z Polkowic tracą już 8 oczek.
Czołówka ucieka. Wigry wracają z Częstochowy bez punktów
Fot: Wigry Suwałki

Wigry Suwałki w piłkarską wiosnę weszły udanie. II-ligowiec z północno-wschodniej Polski na inaugurację rundy pokonał na wyjeździe Znicz Pruszków (2:1), ale później Biało-Niebiescy się zacięli. Podopieczni Dawida Szulczka potracili punkty z drużynami z dolnej połowy stawki (0:0 z Olimpią Elbląg i 0:1 z Błękitnymi Stargard), przez co sytuacja suwalczan w ligowej tabeli znacznie się pogorszyła.

Niestety w 22. serii zmagań nie nastąpiło przełamanie. Choć podczas delegacyjnej potyczki ze Skrą Podlasianie, po trafieniach Denisa Gojki i Kamila Adamka, dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, to jednak ostatecznie Biało-Niebieskim nie udało się sięgnąć po triumf. Mało tego, Wigry nawet przegrały, bo w pierwszej połowie do remisu doprowadzali Hubert Sadowski oraz Kamil Wojtyra, a po zmianie stron gola na wagę 3 punktów dla ekipy z Częstochowy zdobył Rafał Brusiło.

Jeżeli suwalczanie nie chcą na dobre stracić kontaktu z czołówką, drużyna trenowana przez Szulczka musi natychmiast wrócić na właściwe tory. Najbliższa okazja do poprawienia swego wiosennego bilansu nadarzy się już w niedzielę (21.03), kiedy to na stadion mieszczący się przy ul. Zarzecze przyjedzie Garbarnia Kraków.

Skra Częstochowa - Wigry Suwałki 3:2 (2:2)
Bramki: Hubert Sadowski 26, Kamil Wojtyra 30, Rafał Brusiło 70 - Denis Gojko 10, Kamil Adamek 28

Skra Częstochowa: Mikołaj Biegański - Krzysztof Napora (90' Dawid Niedbała), Hubert Sadowski, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło - Radosław Gołębiowski, Adam Olejnik, Piotr Nocoń - Kamil Wojtyra (90' Daniel Pietraszkiewicz), Lucjan Klisiewicz (69' Titas Milasius)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (85' Grzegorz Aftyka), Wojciech Kamiński, Rafał Grzelak, Martin Dobrotka, Daniel Liszka - Mateusz Sowiński (75' Cezary Sauczek), Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk (80' Patryk Czułowski), Denis Gojko (85' Elso Brito) - Kamil Adamek

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

847 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39