Czwartek będzie słoneczny, lecz nieco chłodniejszy

2024.02.29 07:38
Dziś w naszym mieście panować będę korzystne warunki biometryczne. Złapiemy trochę promieni słońca i z pewnością nie zmokniemy. Będzie jednak nieco chłodniej niż w ciągu minionych dni.
Czwartek będzie słoneczny, lecz nieco chłodniejszy
Fot: Pixabay

W czwartek ciemne chmury opuszczą nasze miasto. Prognozy wskazują na to, że nie musimy obawiać się dziś wystąpienia jakichkolwiek opadów atmosferycznych. W stolicy województwa podlaskiego będzie dziś jednak nieco chłodniej.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 10°C za dnia i 6°C w nocy. Temperatura odczuwalna wyniesie 9°C.

Zawieje wyjątkowo subtelny, południowo-wschodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 7 km/h. Zachmurzenie pokryje maksymalnie 60 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Panować dziś będą korzystne warunki biometryczne. Stan wilgotności powietrza spadnie do 73 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1022 hPa.

Długość dnia i nocy

Słońce zjawiło się dziś ponad naszym miastem już o godzinie 6:16. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:40. Zachodu słońca możemy wypatrywać od godziny 17:04. Dzień potrwa przez 10 godzin i 48 minut.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 22:50. Pozostanie on widoczny aż do godziny 7:34. Noc z czwartku na piątek trwać będzie przez 13 godzin i 12 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Czwartek, 29 lutego to 60. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy dziś takie okazje do świętowania, jak: Dzień Tosta, Dzień Chorób Rzadkich oraz Dzień Żaby.

Swoje imieniny obchodzą: Antonia, Oswald, Roman, August oraz Dobrosiodł.

Przysłowia na czwartek:

"Gdy wiatr ostro w lutym wieje, chłop ma dobrą nadzieję";
"Gdy bez wiatrów luty chodzi, w kwietniu wicher nie zawodzi";
"Jeśli luty śnieżny, mroźny, spodziewaj się wczesnej wiosny".


Cytat dnia:

"Nie po to się żyje razem, żeby się sprawdzić, tylko żeby się wspomagać i chronić nawzajem swoje bolesne miejsca." - Katarzyna Grochola

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1021 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39