Czwartek z przebłyskami słońca!

2024.02.22 08:21
Na czwartek przewidziano spore ocieplenie. Spoza ciemnych chmur wyłonią się także pokrzepiające promienie słońca. Niestety dziś także możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu.
Czwartek z przebłyskami słońca!
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadali na dziś spory wzrost temperatury powietrza. Na białostockim niebie w dalszym ciągu obecne jednak będą ciemne chmury, które mogą przynieść nam przelotne opady deszczu.

Ogólne warunki atmosferyczne

Termometry wskazywać będą maksymalnie 8°C za dnia i 6°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 5°C.

W porywach do 45 km/h zawieje dziś dość silny, południowo-zachodni wiatr. Zachmurzenie zajmie maksymalnie 80 proc. powierzchni nieba. Wychodząc z domu warto jednak zabrać ze sobą parasol, ponieważ zapowiedziano przelotne opady deszczu.

Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 70 proc. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1007 hPa. W Białymstoku wciąż panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec już o godzinie 6:32. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:41, a zachodu słońca możemy wypatrywać od godziny 16:51. Dzień potrwa przez 10 godzin i 19 minut.

Księżyc wzniesie się ponad nasze miasto dopiero o godzinie 14:16. Jego zachód zapowiedziano na godzinę 6:24. Noc z czwartku na piątek trwać będzie przez 13 godzin i 41 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Czwartek, 22 lutego to 53. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Dzień Myśli Braterskiej oraz Europejski Dzień Ofiar Przestępstw.

Swoje imieniny świętują: Małgorzata, Marta, Chociebąd, Jakub, Konkordia, Maksymian, Marold, Marwald, Nikifor, Papiasz, Paschazy, Piotr, Wiktor oraz Wrocisław.

Przysłowie:

"Gdy mróz w lutym dwudziestym drugim, dzień straszy nas mrozem długim".

Cytat dnia:

"Nigdy nie zapominajcie o tym, by brać z życia jak najwięcej, nie bójcie się ryzykować, płakać ani być szczęśliwymi. Najważniejsze to być w drodze. Każdego dnia robić krok do przodu." - Martyna Wojciechowska

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1178 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39