Czy małe dziecko porwał słowiański demon? "Syn" w BTL [KONKURS]

2023.11.15 12:25
Już niebawem na deskach Białostockiego Teatru Lalek będzie prezentowany spektakl "Syn". Sztuka koncentruje się na wątku rodziców, którzy przekonują się, że ich syn został podmieniony przez tajemniczą postać. Akcja osadzona w podlaskiej prowincji pełnej lokalnych legend i wierzeń.
Czy małe dziecko porwał słowiański demon? "Syn" w BTL [KONKURS]
Fot: Michał Strokowski

Spektakl "Syn" będzie prezentowany w piątek (17 listopada), sobotę (18 listopada) i niedzielę (19 listopada) w Białostockim Teatrze Lalek.

"Syn"

Spektakl "Syn" to teatralna adaptacja opowiadania "Podmieniony syn" Mirosława Miniszewskiego. Opowieść zainspirowana jest bajką Adolfa Dygasińskiego i osadzona jest w podlaskiej prowincji, wypełnionej lokalnymi legendami, wierzeniami i czarnym humorem.

Główny wątek spektaklu koncentruje się wokół dziecka, które zostało podmienione przez stworzenie znane jako Siubiela, Mamuna, Odmienica lub Boginka. To bagienne stwory żyjące w lasach, które porzucają swoje dzieci i podrzucają ludzkie noworodki. Fabuła rozwija się wokół wątpliwości rodziców co do tożsamości ich syna oraz związanych z tym zjawisk paranormalnych.

Spektakl porusza tematykę słowiańskich wierzeń, miejscowych legend i filozoficznych rozterek. Wprowadza w świat magii, mrocznych opowieści, ale także czarnego humoru. Pytanie o tożsamość dziecka, jego pochodzenie i tajemnice związane z Siubielą stanowią główne punkty narracyjne.

W skład obsady wchodzą: Karol Smaczny, Mateusz Smaczny i Marcin Tomkiel, którzy są również odpowiedzialni za reżyserię spektaklu. W spektaklu wezmą też udział: Paweł Aigner, Ryszard Doliński i Danuta Kierklo występują jako głosy.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Więcej informacji:
"Syn" w BTL (Piątek)
"Syn" w BTL (Sobota)
"Syn" w BTL (Niedziela)

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1483 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39