Czy pogoda w Wielkanoc dopisze? Sprawdź prognozę

2023.04.08 06:57
W tym roku Wielkanoc zapowiada się na ponurą, szarą i deszczową. Momentami jednak białostoczanie mogą liczyć na chwile przejaśnień.
Czy pogoda w Wielkanoc dopisze? Sprawdź prognozę
Fot: Malwina Witkowska

Prognoza na Wielką Sobotę

W stolicy województwa podlaskiego sobota zapowiada się na chłodną, ale za to suchą - opady nie są prognozowane. Na niebie dominować będzie dość duże zachmurzenie, pokrywające do 60 proc. jego powierzchni. Wilgotność będzie na poziomie 61 proc.

Dzień zapowiada się na dość ciepły, w porównaniu do poprzednich. W ciągu dnia termometry wskażą 13°C, a nocą do 6°C.

Wiatr słaby, powieje z północnego wschodu ze średnią prędkością 7 km/h, w porywach do 12 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1024 hPa. Za to warunki biometeorologiczne będą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wielkanoc z opadami

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pogoda w Białymstoku raczej nie dopisze. Przez większość dnia będzie padać deszcz, ma być szaro i ponuro. Wilgotność powietrza będzie w granicy 59 proc.

Termometry w Białymstoku wskażą maksymalnie 14°C, przy czym odczuwalna temperatura może być nieco niższa. Nocą spadnie do 4°C.

Wiatr południowo-wschodni powieje ze średnią prędkością 18 km/h, momentami do 40 km/h. Barometry wskażą 1022 hPa. Warunki biometeorologiczne znów będą niekorzystnie wpływać na samopoczucie, co z pewnością odczują meteopaci.

W Lany Poniedziałek nie zabraknie słońca

Pogoda w Lany Poniedziałek będzie dość podobna do poprzednich dni, z tą różnicą, że będzie znacznie słoneczniej. Według synoptyków słońce w pełnej okazałości poświeci aż przez 5 godzin. Prognozowane są przelotne opady deszczu. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 45 proc.

Poniedziałek Wielkanocny będzie znacznie cieplejszy niż poprzednie dni. Średnia temperatura wyniesie 15°C, maksymalnie 16°C. Nocą termometry w Białymstoku wskażą 3°C.

Wiatr dość silny, powieje ze wschodu ze średnią prędkością 22 km/h, w porywach do 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1022 hPa. Biomet będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1037 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39