Czy Polska 2050 zawojuje Podlasie? Taki jest plan

2022.04.27 15:37
W środę (27.04) wiceprzewodniczący partii Polska 2050 Maciej Żywno przedstawił dwóch formalnych przedstawicieli, którzy mają budować struktury polityczne w regionie. Kim są?
Czy Polska 2050 zawojuje Podlasie? Taki jest plan
Fot: Malwina Witkowska

"Polska 2050 rośnie w sile"

Pod koniec marca odbył się kongres nowo zarejestrowanej partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Podczas wydarzenia, podlaski samorządowiec Maciej Żywno został wybrany na jednego z wiceprzewodniczących.

- Po dosyć długim okresie rejestracji, mam przyjemność reprezentować zarząd krajowy partii. Polska 2050 rośnie w sile. Już od początku założeniem było wzmocnienie części społecznej, czyli Stowarzyszenia Polska 2050, które odbędzie się poprzez rozbudowę struktur politycznych - rozpoczął Maciej Żywno.

Od niemal 2 lat osoby reprezentujące Polskę 2050 są obecni w wielu gminach, powiatach, większych i mniejszych miastach w województwie podlaskim.

- Teraz mamy silniejszą strukturę polityczną, którą dzisiaj zaczynamy budować formalnie. Zarząd krajowy powołał w każdym województwie po kilku pełnomocników regionalnych, których zadaniem nie jest tylko bycie liderem, ale budowanie wielkiej wspólnoty. Jest to zobowiązanie, że w ciągu roku doprowadzimy do wyborów władz partii w regionie - zapowiedział wiceprzewodniczący partii.

Do zbudowania partii potrzebny jest architekt i kierownik budowy

Pełnomocnicy muszą zapracować na swój sukces, a następnie przekonać innych członków Polski 2050 do tego, że będą liderami. Ich głównym celem jest tworzenie struktur politycznych na wszystkich poziomach samorządu terytorialnego. W województwie podlaskim przedstawicielami zostali: Łukasz Nazarko i Marek Sakowicz.

- Jesteśmy na jednej wielkiej budowie, jaką jest partia Polska 2050 Szymona Hołowni, a żadna porządna budowa nie może obyć się bez architekta. Tak się składa, że z zawodu nim jestem - mówił Łukasz Nazarko.

Wcześniej był on odpowiedzialny w Podlaskiem za m.in. pomoc przy kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni. Później przewodniczący partii powierzył mu rolę pierwszego lidera Stowarzyszenia Polska 2050 w województwie. Teraz ma za zadanie budowanie struktur partyjnych, co według niego będzie najtrudniejszym z tych wszystkich powierzonych mu dotychczas zadań.

Drugą osobą został Marek Sakowicz, który od wielu lat jest aktywny politycznie.

- Swoje doświadczenie będę wykorzystywał na potrzeby budowy struktur politycznych w województwie podlaskim. A tak jak Łukasz powiedział, skoro jest potrzebny architekt, jest również potrzebny kierownik budowy. Dlatego będziemy tworzyli tandem, który mam nadzieję doprowadzi do sukcesu. Pomimo tego, że partia została formalnie zarejestrowana stosunkowo niedawno, już mamy akces ponad 150 osób, które się zadeklarowały i z chęcią dołączą do naszej organizacji - powiedział Marek Sakowicz.

Stawiają na współpracę społeczną

Partia duży nacisk kładzie na relacje z różnymi organizacjami pozarządowymi, ruchami społecznym oraz na budowanie inicjatyw czy programów włączających mieszkańców regionu. Właśnie takie zadanie ma Adam Kujawa, który w ubiegłym roku został pełnomocnikiem regionu do spraw włączenia społecznego.

- Cieszę się, że znalazłem się w tym miejscu, w tak zacnym gronie. Pierwszy raz mam możliwość pomocy tym osobom i grupom społecznym, które jej najbardziej potrzebują. Nikt nie rysuje mi tego co mam robić. Jestem tu osobą, która ma poczucie służby i mam nadzieję, że tak zostanie - stwierdził Adam Kujawa.

Wiceprzewodniczący partii Polska 2050 zaznaczył, że są otwarci na wszystkich - także na osoby, które nie będą angażować się politycznie. Takie osoby, które chcą dzielić się np. wiedzą ekspercką pozostaną w obrębie Instytutu Strategii Polska 2050.

- Chcemy domknąć naszą gotowość na wybory parlamentarne, jak również na przyszłe wybory samorządowe. Będziemy otwarci na współpracę z różnymi organizacjami, a także z tymi, którzy będą chcieli zmieniać miasto Białystok, cały region i cały kraj na lepsze. Będziemy unikać różnych wojenek, znanych na naszym podwórku od wielu lat - podsumował Maciej Żywno.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1138 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39