Czym zaskoczy Opera i Filharmonia Podlaska w najbliższym czasie?

2022.10.27 13:00
W Operze i Filharmonii Podlaskiej wiele się dzieje. W piątek (28.10) będzie można zobaczyć widowisko w wykonaniu Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Opery i Filharmonii Podlaskiej, zaś w piątek (4.11) odbędzie się koncert symfoniczny.
Czym zaskoczy Opera i Filharmonia Podlaska w najbliższym czasie?
Fot: Michał Heller/OiFP
Zdjęcie z próby do widowiska

Chór Dziecięco - Młodzieżowy obchodzi w tym roku 10-lecie działalności. Występ "Śpiewogra, czyli jubileuszowy koncert Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Opery i Filharmonii Podlaskiej, albo <<kilka obrazków>> z życia zespołu" będzie można podziwiać już w piątek (28.10) na Dużej Scenie, przy ul. Odeskiej 1, od godz. 19:00.

To będzie wyjątkowe widowisko, w których usłyszeć będzie można m.in. utwory do tekstów Jana Brzechwy w opracowaniu Marcina Nagnajewicza.

Chór Dziecięco-Młodzieżowy Opery i Filharmonii Podlaskiej działa pod dyrekcją Ewy Barbary Rafałko. W ciągu 10-letniej działalności zespół wystąpił w ponad 100 koncertach symfonicznych i kameralnych zorganizowanych w salach Opery i Filharmonii Podlaskiej, koncertach kolędowych i innych występach okolicznościowych w kraju i poza jego granicami. W repertuarze chóru znajdują się utwory klasyczne, sakralne i świeckie, jak też rozrywkowe.

Natomiast tydzień później, w piątek (4.11) będzie można wsłuchać się w dźwięki muzyki symfonicznej. Będzie to spotkanie z wirtuozem skrzypiec - Jakubem Jakowiczem. Solista zagra Symfonię hiszpańską d-moll Édouarda Lalo z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej. Muzyków poprowadzi Daniel Mieczkowski. Ten młody mistrz batuty w maju tego roku zajął II miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku, swoje umiejętności zaprezentuje także podczas III Symfonii Es-dur Roberta Schumanna.

Koncert odbędzie się w piątek (4.11), o godz. 19:00 w Sali Koncertowej, przy ul. Podleśnej 2.

Bilety na oba wydarzenia można nabyć w kasie Opery oraz przez stronę internetową.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39