"Czytanie wzmacnia" - Noc Bibliotek 2021

2021.10.05 17:47
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. W tym roku przypada ona w sobotę (9.10).
"Czytanie wzmacnia" - Noc Bibliotek 2021
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

Czas pandemii pokazał, jaką ważną rolę pełni czytanie, a lokalne biblioteki stawały się źródłem nie tylko książek, ale także szeroko pojętej kultury.

VII edycja Nocy Bibliotek planowana jest na sobotę (9.10). Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Biblioteki w całej Polsce przy wsparciu – promocyjnym i merytorycznym – organizatorów, przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia. W tym roku hasłem przewodnim jest "Czytanie wzmacnia".

W Białymstoku Książnica Podlaska wraz z filiami przygotowała wiele ciekawych spotkań, warsztatów, atrakcji dla młodszych i starszych.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM NOCY BIBLIOTEK W KSIĄŻNICY

Także biblioteki w regionie, jak np. w Choroszczy oferują wydarzenia w ramach Nocy Bibliotek.

PROGRAM NOCY BIBLIOTEK W CHOROSZCZY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1002 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39