Daj książkom drugie życie i przekaż je potrzebującym dzieciom

2022.12.02 08:54
Trwa akcja "Cyrkuluj książeczko", która polega na zbiórce książek i późniejszym przekazywaniu ich do domów dziecka oraz do szpitali dziecięcych. Akcja potrwa do końca stycznia 2023 r.
Daj książkom drugie życie i przekaż je potrzebującym dzieciom
Fot: pixabay.com

Czytanie niesie wiele korzyści. Wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię i pozwala przenieść się do całkiem innego świata, a co za tym idzie – odrywa od problemów dnia codziennego. Jest więc to niezwykle ważne w przypadku dzieci, które przebywają w szpitalach, domach dziecka czy placówkach pogotowia opiekuńczego. Właśnie z myślą o nich powstała akcja "Cyrkuluj książeczko", która jest realizowana w Centrach Handlowych Auchan.

– Akcję "Cyrkuluj książeczko" organizujemy w naszych obiektach od wielu lat. Zawsze spotyka się ona z dużym odzewem klientów. Cieszymy się, że możemy wspólnie sprawiać radość potrzebującym dzieciom, zwłaszcza w trudnym dla nich czasie – mówi Iwona Kozińska, marketing manager Centrum Handlowego Auchan Hetmańska i Centrum Handlowego Auchan Produkcyjna.

By dołączyć do zbiórki, wystarczy przyjść z książkami do Centrum Handlowego Auchan Hetmańska lub do Centrum Handlowego Auchan Produkcyjna i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni, która w pasażu galerii będzie dostępna do 31 stycznia 2023 r.

Przekazywane książki mogą być używane, ważne jest jednak to, by były w bardzo dobrym stanie. Mogą to być bajki, powieści, lektury szkolne, ilustrowane albumy czy komiksy. Całe zbiory trafią później do potrzebujących dzieci.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

895 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39