Damian Czykier zajął 4. miejsce na mityngu w Nantes

2017.01.22 15:05
Damian Czykier – zawodnik KS Podlasie Białystok – zajął 4. miejsce (czas 7,81 sek.) w biegu na 60 m przez płotki podczas mityngu we francuskim Nantes.
Fot: pzla.pl

Zawody w Nantes były dla zawodnika KS Podlasie Białystok pierwszym startem w obecnym roku. Należy dodać, że startem udanym. Damian Czykier w finałowym biegu na 60 m przez płotki uzyskał czas 7,81 sek., który pozwolił mu zająć na francuskiej ziemi 4. miejsce. Lepsi od Polaka okazali się tylko gospodarze. Zwycięzcą został Loic Desbonnes (czas 7,71 sek.), a kolejne lokaty na podium zajęli Simon Krauss (7,74 sek.) oraz Thomas Delmestre (7,79 sek.).

Czykier, który na ostatnich mistrzostwach Europy uplasował się tuż za podium, w biegu eliminacyjnym uzyskał wynik 7,89 sek.