Dariusz Piontkowski z kolejną interpelacją. Tym razem chodzi o "podlaską trasę śmierci"

2024.02.07 09:42
Budowa trasy S8 na odcinku Białystok – Augustów – Suwałki (węzeł Raczki) może być zagrożona! W związku z niepokojącymi informacjami jakie pojawiały się w ostatnim czasie w mediach i dotyczącymi budowy tego odcinka, postanowiłem zapytać ministra infrastruktury o przyszłość tej bardzo ważnej dla naszego województwa trasy - zakomunikował podlaski poseł PiS, Dariusz Piontkowski.
Dariusz Piontkowski z kolejną interpelacją. Tym razem chodzi o "podlaską trasę śmierci"
Fot: FB - Dariusz Piontkowski
Tomasz Madras, Dariusz Piontkowski, Roman Czepe (wszyscy PiS)

We wtorek (6.1) Na zwołanej przed podlaską siedzibą GDDKiA Piontkowski w towarzystwie innych działaczy PiS-u: Tomasza Madrasa oraz Romana Czepego, przedstawił treść swojej interpelacji poselskiej, jaką skieruje do ministerstwa infrastruktury.

Pismo dotyczy budowy drogi ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk, którą rząd PiS-u umieścił w wieloletnim programie budowy dróg krajowych wraz z gwarancjami pokrycia kosztów inwestycji. Obecnie budowane są obwodnice Sztabina i Suchowoli a niebawem również Białobrzegów.

- W przestrzeni medialnej pojawiły się niepokojące informacje, że są jakieś przeszkody proceduralne, które uniemożliwiają budowę tej trasy i podobno wygasa pozwolenie środowiskowe na budowę odcinka od Knyszyna do Korycina. Dlatego mieszkańcy całego regionu czekają na odpowiedź obecnego rządu, czy decyzja o budowie ekspresówki z Białegostoku do Suwałk zostanie podtrzymana - mówił Piontkowski.

Podlaska "trasa śmierci"

W swojej interpelacji, poseł określił wspomniany odcinek S8 jako "trasę śmierci", gdzie z powodu dużego natężenia ruchu dochodzi do wielu wypadków drogowych, co czyni drogę jedną z najniebezpieczniejszych w Podlaskiem. Do ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka skierowane zostały 3 pytania:

1. Czy obecnie kierownictwo ministerstwa infrastruktury i obecny rząd podtrzymują decyzję o budowie trasy ekspresowej na odcinku Białystok - Suwałki?
2. Jaki jest harmonogram prac budowy trasy na odcinku Białystok - Augustów - Suwałki (węzeł Raczki)?
3. Czy i kiedy zostanie podpisany Program Inwestycji na odcinek S8 Knyszyn - Korycin oraz kiedy zostanie ogłoszony przetarg na budowę trasy na tym odcinku?

Poseł interweniował również ws. lasów

To już druga interpelacja złożona przez podlaskiego posła PiS-u w tym tygodniu. W poniedziałek (5.2) przed Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku były minister oświaty skarżył się na zalecenie wprowadzone przez ministerstwo środowiska i klimatu, wg którego nagle miała zostać zatrzymana wycinka lasów, szczególnie położonych na terenie województwa podlaskiego.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

677 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39