Dariusz Snarski zaprasza na galę. Czas na Podlaskie Boxing Show

2022.05.05 09:59
W najbliższą sobotę (7.05), w Białymstoku, odbędzie się kolejna pięściarska gala organizowana przez Dariusza Snarskiego. W walce wieczoru zaprezentuje się Przemysław Gorgoń.
Dariusz Snarski zaprasza na galę. Czas na Podlaskie Boxing Show
Fot: GONZO/Boxing Production

Karta walk robi wrażenie

Już tylko kilkadziesiąt godzin pozostało do rozpoczęcia gali Podlaskie Boxing Show. Bokserska impreza wystartuje w sobotę o godz. 19.00. Miejscem sportowej rywalizacji będzie hala Szkoły Podstawowej nr 50 (ul. K. Pułaskiego 96).

- Zapraszam na pięściarską majówkę do Białegostoku z udziałem m.in. Przemysława "Smile" Gorgonia. Najwięksi koneserzy naszego boksu będą zadowoleni, oglądając walki na 45. w historii evencie Chorten Boxing Production - mówi Dariusz Snarski, olimpijczyk z Barcelony i organizator gali.

W głównym 8-rundowym pojedynku doświadczony Gorgoń (14-9-1, 5 KO) spotka się z bardzo ambitnym 20-letnim pięściarzem z Bośni i Hercegowiny - Bogdanem Malinoviciem (4-2-1, 2 KO).

- W ciągu roku Malinović na swoim ringu wygrał 4-krotnie i raz zremisował, zaś przegrywał jedynie we Włoszech z niepokonanymi zawodnikami mającymi łącznie ponad 20 zwycięstw. Przeciwnik z Bośni i Hercegowiny na papierze wydaje się słabszy od Ihossvany'ego Garcii i Konrada Kaczmarkiewicza, z którymi ostatnio boksował Przemek Gorgoń, ale trzeba wyjść, zrobić swoje i wygrać - dodaje Snarski.

W innym niezwykle interesującym starciu mistrz Meksyku wagi ciężkiej z 2019 r. - czyli Carlos Carreon (8-6, 2 KO) - skrzyżuje rękawice z Jakubem "Sosną" Sosińskim (7-1-1, 3 KO).

- Stawiamy na bokserów z Białegostoku, Podlasia i całej Polski, ale także chcemy pokazać kibicom i telewidzom zawodników z innych zakątków świata, stąd obecność Meksykanina Carreona. Pięściarze z tego kraju są znani głównie z niższych wag, a do nas przyjedzie bokser kategorii ciężkiej. Mamy w karcie walk dwie główne, bardzo ciekawie zapowiadające się potyczki - informuje Dariusz Snarski.

Młodzi przed szansą

Przed najważniejszymi pojedynkami zaprezentują się zawodnicy z regionu. W ringu pojawi się Krzysztof Warekso (2-0, 1 KO), który zmierzy się ze starszym o 10 lat Piotrem "Magicem" Bisiem (6-1-0 2 KO), a ponadto dojdzie do walki Bartosza Głowackiego (5-8, 4 KO) z Ismailem Kagermanovem (1-0, 1 KO). Gala rozpocznie się jednak od popisów młodzieżowców.

- Na początku eventu zaprezentuje się podlaska młodzież. Debiutant Tobiasz Dudz spotka się z Gracjanem Rutkowskim (1-0, 1 KO), a lokalni wojownicy, Andrzej Nowiczenko i Tadeusz Podborowski, powalczą o kontrakt z Chorten Boxing Production. Dwaj ostatni zawodnicy zaczęli trenować rekreacyjnie, Podborowski u Grzegorza Aponia, a Nowiczenko u mnie. Są na tyle ambitni, że postanowili powalczyć o coś więcej w boksie - mówi organizator wydarzenia.

Przebieg gali Podlaskie Boxing Show będzie można śledzić na sportowych kanałach Polsatu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1607 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39