Darmowe autobusy, specjalne linie, zmiany organizacji ruchu, zamknięte sklepy [INFORMATOR]

2016.10.31 21:10
Bezpłatne przejazdy BKM, zmiany organizacji ruchu, zamknięte sklepy i obiekty sportowe, a także akcje strażników i policjantów - podajemy praktyczne informacje na Wszystkich Świętych.
Darmowe autobusy, specjalne linie, zmiany organizacji ruchu, zamknięte sklepy [INFORMATOR]
Fot: pixabay.com

1 listopada jest ustawowo dniem wolnym od pracy, także galerie handlowe, markety i sklepy, jak również różne obiekty sportowe są zamknięte. Więcej: Zakupy zrób wcześniej. 1 listopada nie pracują galerie handlowe i większość sklepów, 1 i 11 listopada sportowe obiekty BOSiR-u będą zamknięte. Są wyjątki.

W tym czasie wiele osób odwiedza groby bliskich. Wszyscy podróżujący Białostocką Komunikacją Miejską nie muszą kupować biletów. Co więcej, uruchomionych zostało 7 linii specjalnych, kursujących na cmentarze. Szczegóły: BKM. Darmowe przejazdy i dodatkowe autobusy na świąteczne dni.

Ci, którzy zdecydują się przyjechać na cmentarze samochodami, muszą liczyć się z licznymi zmianami organizacji ruchu. Na niektórych odcinkach dróg obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy czy też zakaz zatrzymywania się. Wprowadzone zostaną też dodatkowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych czy taxi. Sprawdź: Dodatkowe pasy, ruch jednokierunkowy, zakazy, zalecane parkingi. Zmiany organizacji ruchu.

Porządku na drogach będą pilnować wzmożone kontrole policjantów: Pamiętajmy o ostrożności na drogach. Rozpoczyna się akcja "Znicz".

W rejonie cmentarzy będzie też więcej patroli straży miejskiej, która szczególną uwagę zwróci na grasujących złodziei zniczy i wiązanek: Straż miejska przypilnuje złodziei grasujących na cmentarzach. Akcja "Hiena cmentarna".

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1254 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39