Darmowe badania w Atrium Biała: EKG, pomiar ciśnienia i inne Będzie też stomatolog

2023.11.15 07:44
W sobotę (18 listopada) W Atrium Biała odbędzie się akcja „Zdrowie pod kontrolą”. Dzięki niej wszyscy chętni będą mogli korzystać z szeregu darmowych badań i porad.
Darmowe badania w Atrium Biała: EKG, pomiar ciśnienia i inne Będzie też stomatolog
Fot: pixabay.com

W Atrium Biała organizowana jest akcja "Zdrowie pod kontrolą". To projekt profilaktyczny, organizowany w ramach działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Inicjatywa ma na celu zachęcenie ludzi do badań profilaktycznych i wyjaśnienie społeczności, dlaczego to takie ważne.

W sobotę w galerii przy ul. Miłosza można będzie skorzystać z wielu darmowych porad medycznych oraz badań, które będą przeprowadzane przez specjalistów. W trakcie akcji przeprowadzane będą m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi oraz badanie EKG. Bezpłatnie można będzie też dokonać przeglądu stomatologicznego i przy okazji dowiedzieć się, jak dbać właściwie o higienę jamy ustnej.

Podczas akcji można będzie także spotkać przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Ratownictwa, którzy pokażą jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Będzie też stoisko ze specjalną lampą UV, która pozwala sprawdzić czystość dłoni. Nie zabraknie również punktów konsultacyjnych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się więcej m.in. o profilaktyce przeciwnowotworowej, czy chorobach przenoszonych drogą płciową. 

Na miejscy można będzie także porozmawiać o współpracy z Fundacją DKMS i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w zabawie "Szpital Pluszowego Misia".

– W codziennym pędzie brakuje nam często czasu, by gruntownie się przebadać. Dlatego dwa razy do roku wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferując im możliwość skorzystania z bezpłatnych i w pełni profesjonalnych badań oraz porad w naszym centrum. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania studentów medycyny. We współpracy z nimi umożliwiamy mieszkańcom profilaktykę, przyczyniając się tym samym do zwiększenia świadomości społecznej na temat dbania o zdrowie. Nadchodzące sobotnie wydarzenie będzie idealną okazją do tego, by zadbać o swoją kondycję – mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

Akcja "Zdrowie pod kontrolą" w Atrium Biała odbędzie się 18 listopada w godzinach 10.00-17.00. Miejscem wydarzenia będzie pasaż naprzeciwko salonu Reserved. 

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1154 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39