Darmowe pożyczki – najważniejsze informacje

2022.01.17 11:26
Oferty darmowych pożyczek ciągle budzą wątpliwości ze względu na podejrzaną kwestię braku dodatkowych kosztów. Jak to wygląda w praktyce? Czy rzeczywiście darmowe pożyczki nic nie kosztują i oddaje się wyłącznie tę samą kwotę? Przekonajmy się.
Darmowe pożyczki – najważniejsze informacje

Czym wyróżniają się pożyczki za darmo?

Oferta instytucji pozabankowych jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego nawet najbardziej wymagający klient powinien znaleźć coś dla siebie. Ciekawą propozycją są przykładowo pożyczki z RRSO 0%. Darmowe pożyczki to promocyjna oferta skierowana do nowych klientów instytucji pozabankowych. Ten rodzaj promocji polega na tym, że spłaca się dokładnie taką samą kwotę, jaka została pożyczona. Nie ma tutaj żadnych ukrytych kosztów, takich jak odsetki czy opłaty dodatkowe. Aby jednak zachować promocję pożyczki, należy zwrócić ją w odpowiednim terminie. Jest to najczęściej okres 30 dni. Trzeba pamiętać o tym, że pożyczki za darmo są udzielane na stosunkowo niskie kwoty. Jak więc widać, jest to zdecydowanie najbardziej opłacalne rozwiązanie na pozyskanie niewielkiego zastrzyku gotówki.

Kto może otrzymać darmową pożyczkę?

Choć o darmową pożyczkę może ubiegać się praktycznie każdy, to trzeba jednak spełniać pewne warunki. Promocja darmowej pożyczki jest niewątpliwie przeznaczona dla osób, które dotąd nie korzystały z usług wybranej instytucji. Oprócz tego potencjalny klient powinien spełniać poniższe warunki:

- pełnoletność, chociaż ukończenie 18 lat nie zawsze będzie wystarczające,
- obywatelstwo polskie,
- stały adres zamieszkania,
- rachunek bankowy,
- aktualny numer telefonu.

Należy pamiętać o tym, że zasady finansowania oraz warunki udzielania pożyczki mogą różnić się w każdej instytucji.

Na jaki okres można zaciągnąć pożyczkę za darmo?

Darmową pożyczkę najczęściej należy zwrócić w terminie 30 dni. W każdym razie wszystko zależy od firmy pożyczkowej i jej indywidualnych ustaleń. W niektórych przypadkach okres spłaty przykładowo może wynosić 45, 60, a nawet 90 dni. Mimo to jest to raczej rzadziej spotykany czas spłaty. Pożyczka za darmo to promocyjna oferta, lecz skorzystanie z niej jest zależne od spełnienia pewnego warunku. Istotne jest to, żeby oddać pieniądze w wyznaczonym terminie. Za każdy dzień opóźnienia zostaną naliczone odsetki. Wówczas darmowa pożyczka nie będzie już zobowiązaniem bez żadnych dodatkowych kosztów.

Dlaczego warto?

Pożyczka za darmo to jedna z korzystniejszych propozycji, którą można znaleźć w ofercie instytucji pozabankowych. RRSO tego rodzaju zobowiązania wynosi 0%, dlatego nie generuje ono żadnych dodatkowych kosztów.

Darmowa pożyczka to nic innego jak metoda na pozyskanie nowych klientów. Nie ma w tym nic złego, ponieważ dla obydwu stron jest to po prostu opłacalne. Pożyczkobiorca może liczyć na tanią pożyczkę, natomiast pożyczkodawca na powrót zadowolonego klienta. Dlatego pierwsza darmowa pożyczka jest idealnym wyborem dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki na bieżące, niewielkie wydatki.

Pamiętajmy jednak o krótkim okresie spłaty. Dla niektórych osób może być to największy minus. Jeśli więc nie ma się pewności, czy uda się spłacić pożyczkę w terminie, warto rozważyć inne, bardziej długoterminowe zobowiązanie.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

737 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39