Darmowe warsztaty dla dzieci i rodziców. Uczestnicy stworzą własne ogrody

2016.03.23 14:33
"Ogród dla skrzatów" - pod takim hasłem odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami. Odbędą się 2 kwietnia w Galerii Arsenał.
Darmowe warsztaty dla dzieci i rodziców. Uczestnicy stworzą własne ogrody
Fot: Maciej Zaniewski

Zazwyczaj mamy w domu co najmniej jedną roślinę w doniczce. Zaspokajamy w ten sposób naturalną potrzebę kontaktu z przyrodą. Tak czy inaczej jest to kontakt z żywą rośliną, istotny w naszym życiu. Gdy za oknem szaruga, a niskie temperatury i mała ilość słońca nie sprzyjają pobudzeniu natury do wzrostu, czujemy, że brak nam zieleni. Może nie tylko nam? Czy skrzaty mieszkające w mieście też mogą jej potrzebować?

Uczestnicy warsztatów zastanowią się, czy te małe chochliki zechciałyby zamieszkać w przygotowanym specjalnie dla nich, ogrodzie. Co powinno się w nim znaleźć i dlaczego?

Podczas zajęć uczestnicy stworzą kompozycje land art w mikroskali. Porozmawiają o sztuce ziemi i artystach, którzy się nią zajmują, a także o zieleni w mieście i partyzantce ogrodniczej. Stworzone podczas zajęć mikroogrody uczestnicy zabiorą do domu, aby obserwować rozwój roślin.

Warsztaty poprowadzą Justyna Kołodko-Bietkał oraz Izabela Liżewska. Odbędą się one 2 kwietnia w godz. 11.00-13.00. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Szczegóły: Warszaty rodzinne "Ogród dla skrzatów"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1061 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39