Dawno, dawno temu, był sobie wilk i dzika kocica…Film "Wilk" w ramach DKF GAG

2022.02.18 11:27
Jak się żyje człowiekowi, który przekonany jest, że jest wilkiem? Czy można wyrzec się swojej tożsamości i wyleczyć tę "przypadłość"? Interesujący film "Wilk" będzie można obejrzeć w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Gag" w poniedziałek (21.02).
Dawno, dawno temu, był sobie wilk i dzika kocica…Film "Wilk" w ramach DKF GAG
Fot: Materiały prasowe
Kadr z filmu

Młody, 17-letni Jacob (George MacKay) wierzy, że jest wilkiem uwięzionym w ludzkim ciele. Pod naciskiem rodziców zgłasza się do kliniki, która zajmuje się leczeniem schorzenia zwanego "dysforia gatunkowa". Jest to prawdziwe zjawisko, które jest połączone z odczuciem, iż ciało danej osoby jest niewłaściwego gatunku. Earls i Lalumière opisuje to jako "poczucie bycia wewnątrz niewłaściwego gatunkowo ciała" oraz "pragnienie bycia zwierzęciem". Schorzenie to występuje głównie wśród nastolatków, którzy uważają, że są tygrysami, pandami czy wiewiórkami.

Film ukazuje, jak podczas leczenia w klinice młodzi ludzie zaczynają zmieniać swoje podejście. Jednak główny bohater - Jacob nie potrafi wyrzec się swojego wilczego "ja". Jedyną ulgą dla jego wciąż rosnącego niepokoju jest dzika Kocica (Lily-Rose Depp), enigmatyczna pacjentka, która jako jedyna dostrzega jego prawdziwą naturę.

Czy Jacobowi uda się wyrzec "wilka"? Czy w imię miłości dostosuje się do panujących norm społecznych? Film jest wspaniałą opowieścią o akceptacji, poszukiwaniu swojej tożsamości, o życiu w zgodzie ze sobą. Czy ciało jest jednak tylko pułapką i czymś relatywnym?

Film "Wilk" można obejrzeć w poniedziałek (21.02), o godz. 19:30 w Kinie Forum. Prelekcję i dyskusję poprowadzi dr Maciej Białous.

SZCZEGÓŁY I BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1204 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39