Deklasacja na zakończenie sezonu. Wigry rozbiły 14-krotnego mistrza Polski

2018.06.03 15:40
Za Wigrami Suwałki bardzo udany sezon. Podlaska drużyna zajęła na zapleczu Lotto Ekstraklasy wysokie 6. miejsce, a na dodatek przez długi czas była jednym z tych zespołów, który mógł myśleć o awansie.
Deklasacja na zakończenie sezonu. Wigry rozbiły 14-krotnego mistrza Polski
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

W ostatniej kolejce sezonu 2017/2018 podlaski jedynak na drugim szczeblu rozgrywkowym mierzył się z 14-krotnym mistrzem Polski, który od jakiegoś czasu boryka się ze sporymi problemami. Mecz pomiędzy pewnymi utrzymania Wigrami, a opuszczającym I-ligowe szeregi Ruchem (ten wystawił w Suwałkach aż 8 młodzieżowców) rozpoczął się od szybkiego trafienia piłkarza przyjezdnych - Bartłomieja Kulejewskiego. Był to jednak gol samobójczy, który miał miejsce po dośrodkowaniu Spychały z prawego skrzydła.

Po niespełna kwadransie gry mogło być 2:0 dla gospodarzy. Mogło, ale nie było, gdyż świetnej prostopadłej piłki od jednego z kolegów nie wykorzystał Bogusz.

Drugi gol i tak jednak padł. Po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów suwalczanie popisali się ładną wymianą podań, dzięki czemu z najbliższej odległości golkipera chorzowian pokonał Piotr Kwaśniewski.

Po zmianie stron koncert Wigier wciąż trwał. Najpierw w 56. minucie Gąska wypuścił na wolne pole Mariusza Rybickiego i było 3:0, a po chwili następnego gola przyniosła akcja rozegrana lewym skrzydłem.

Na tym strzelanina w wykonaniu Biało-Niebieskich się nie zakończyła, bo drogę do siatki przeciwników zdołali znaleźć jeszcze Karol Mackiewicz i Patryk Sokołowski. Wypożyczony z Jagiellonii Białystok pomocnik dobił uderzenie Rybickiego, z którym w początkowej fazie poradził sobie Paszek, zaś 22-latek z przeszłością w Olimpii Elbląg sfinalizował doskonałe zgranie Świątka na 5. metr.

Dzięki efektownemu triumfowi Wigry zakończyły zmagania 2017/2018 na 6. miejscu.

Końcowa tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Nice I Liga - 34. kolejka

Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 6:0 (2:0)
Bramki: Bartłomiej Kulejewski 5sam., Piotr Kwaśniewski 35, Mariusz Rybicki 56, Mateusz Spychała 57, Karol Mackiewicz 73, Patryk Sokołowski 90

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Mateusz Spychała, Adrian Jurkowski, 3. Rafał Remisz, Artur Bogusz - Mariusz Rybicki, Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki (52' Bartosz Olszewski), Bartosz Gużewski (62' Jakub Świątek), Piotr Kwaśniewski - Damian Gąska (62' Karol Mackiewicz)

Ruch Chorzów: Kewin Paszek - Paweł Starzyński, Bartłomiej Kulejewski, Dominik Małkowski, Michał Rutkowski - Bartosz Nowakowski (59' Bartłomiej Wdowik), Maciej Urbańczyk, Miłosz Trojak (46' Kamil Słoma), Mateusz Bogusz, Michał Walski - Artur Balicki (73' Patryk Sikora)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

978 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39