Del Piero skomentował rzuty wolne Wdowika. "Nie sądzę, że we Włoszech mamy kogoś takiego"

2023.11.24 09:14
Bartłomiej Wdowik to w sezonie 2023/2024 jedna z gwiazd PKO Ekstraklasy. Znakiem rozpoznawczym 23-latka są przede wszystkim rzuty wolne. O strzałach Jagiellończyka ze stałych fragmentów gry wypowiedział się nawet sam Alessandro Del Piero.
Del Piero skomentował rzuty wolne Wdowika. "Nie sądzę, że we Włoszech mamy kogoś takiego"
Fot: Jagiellonia Białystok

Lewy obrońca Jagiellonii, Bartłomiej Wdowik, przeżywa swój złoty okres. Zawodnik Dumy Podlasia tylko w tym sezonie zdobył na poziomie PKO Ekstraklasy osiem goli, a do tego dołożył też dwie asysty. Znakomita forma Jagiellończyka poskutkowała także debiutem w dorosłej reprezentacji Polski.

Wdowik do perfekcji opanował przede wszystkim rzuty wolne. 23-latek siedem takich sytuacji zamienił na cztery gole, a dodatkowo opisywany defensor ma na swym koncie również trafienie bezpośrednio z rzutu rożnego. O sposobie wykonywania stałych fragmentów gry przez Jagiellończyka wypowiedział się Alessandro Del Piero, czyli były piłkarz Juventusu i specjalista od tego typu uderzeń z przełomu XX i XXI wieku.

- Potrafi trafić w oba rogi, to świetna umiejętność. Jestem pod wrażeniem, ma naprawdę dobrą technikę. Umie uderzyć mocno, ale i technicznie. Strzelił już tak cztery gole. Nie sądzę, że we Włoszech mamy kogoś takiego, kto wykorzystałby cztery rzuty wolne. To coś, czego w Serie A obecnie brakuje - powiedział w rozmowie z portalem meczyki.pl Del Piero.

Kolejną okazję do zaprezentowania swych umiejętności Wdowik będzie miał już w piątek (24.11). Tego dnia Jaga podejmie bowiem przy Słonecznej Piasta Gliwice.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

740 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39