Deszcz, wiatr i mnóstwo emocji. Ostatni rajd w ramach SMB 2019 jest już przeszłością

2019.12.15 10:27
Tegoroczny cykl Samochodowych Mistrzostw Białegostoku dobiegł końca. Ostatni rajd, który odbył się w sobotę (14.12) na Torze Wschodzący Białystok, wygrała załoga Marcin Malinowski/Wiktoria Sumkowska jadąca autem Ford Fiesta ST.

34. Impreza Samochodowa Barbórka, bo tak nazywał się kończący sezon SMB rajd, zgromadziła na linii startu 67 ekip. Uczestnicy zawodów nie mieli podczas grudniowych zmagań lekko, bo bardzo szybką jazdę utrudniały niekorzystne warunki atmosferyczne (deszcz i wiatr). Ostatecznie większości załóg udało się dotrzeć do mety (rajd ukończyły 52 auta), a w najlepszym czasie przygotowane 4 próby sprawnościowe przejechał Marcin Malinowski, u boku którego zasiadła Wiktoria Sumkowska. Mistrzami nocnego odcinka Monte-Krywlany została natomiast dwójka Patryk Grodzki/Katarzyna Kosiak, która wyznaczoną trasę pokonała w BMW E36.

Triumfatorzy poszczególny klas, oprócz pamiątkowych pucharów, otrzymali także 60-minutowe vouchery do AG Racing Center, czyli jedynego miejsca w Białymstoku z profesjonalnymi symulatorami jazdy.

Mimo tego, że ostatni rajd w ramach SMB wygrał Marcin Malinowski, to jednak po zwycięstwo w całym cyklu sięgnął Tomasz Lewczuk. Kierowca ten zajął w sobotę 3. miejsce, które wystarczyło, by utrzymać pozycję numer 1 w całej serii zmagań.

Przypomnijmy, że Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku składały się z 7 startów. Inauguracja sezonu miała miejsce w lutym podczas 6. Zimowe Grand Prix Białegostoku.