Białystok Online

Nauka

Dni Otwarte w Zespole Szkół Społecznych STO

2011.03.18 00:00
Dni Otwarte w Zespole Szkół Społecznych STO
Fot: Masz-Media. Nowoczesne metody pracy podczas lekcji matematyki w ZSS STO

W najbliższą sobotę, 19 marca, Zespół Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej zaprasza na Dni Otwarte. To najlepsza okazja, by poznać ofertę szkoły przed rozpoczynającą się od poniedziałku rekrutacją do szkół średnich.

Młodzież będzie oprowadzała gości po szkole, można będzie porozmawiać w z nauczycielami, obejrzeć kroniki i filmy ze szkolnych imprez. Urozmaiceniem dni otwartych będzie demonstracja doświadczeń w pracowni fizyki pod hasłem "Trochę magii w optyce".

ZSS STO to szkoła mała i kameralna, ale - jak mówią jej uczniowie i dyrekcja - ma dużo do zaoferowania. I wymieniają: przyjazna atmosfera, wysoki poziom języków obcych i wyników egzaminów zewnętrznych. Ale też wymiany międzynarodowe, staże językowe czy wakacyjne obozy archeologiczne we Francji. Szkoła ma jeszcze ten plus, że zarówno ci najbardziej zdolni, jak i ci, którym nauka sprawia kłopoty, korzystają z indywidualnych konsultacji, nie muszą więc bywać na korepetycjach. Licealiści najbardziej cenią sobie możliwość dostosowania programu nauczania do indywidualnych zainteresowań i realizacji pasji.

Wizytówką szkoły są jej absolwenci, o których usłyszała cała Polska, a nawet świat. Do takich należą Tomasz Bagiński, autor nominowanej do Oscara "Katedry" i animowanej "Historii Polski", czy Szymon Hołownia, publicysta i znany dziennikarz telewizyjny.

O jakości kształcenia najlepiej świadczą wyniki obiektywnych rankingów. Według ostatniego rankingu Perspektyw i Rzeczypospolitej SLO STO znalazło się na drugim miejscu, po I LO, pod względem wyników olimpiad szkolnych; na pierwszym - pod względem wyników matur obowiązkowych i na drugim - po III LO - jeśli chodzi o matury dodatkowe.

MAG

MAG

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas