Dni Otwarte w Zespole Szkół Społecznych STO

2012.03.16 00:00
W sobotę, 17 marca Zespół Szkół Społecznych STO przy ul.Fabrycznej zaprasza na Dni Otwarte. To najlepsza okazja, by poznać ofertę placówki przed rozpoczynającą się od 21 marca rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych.
Dni Otwarte w Zespole Szkół Społecznych STO
Fot: MASZ- MEDIA

Zapraszamy wszystkich - mówi dyrektor ZSS STO, Ewa Drozdowska. - Młodzież będzie oprowadzała gości po szkole, a z nauczycielami można będzie porozmawiać w pokoju nauczycielskim. Na prezentacjach multimedialnych można też będzie obejrzeć kroniki szkolne i poznać jej absolwentów. Już na progu szkoły na powitanie każdy dostanie wiersz: rodzic - Wisławy Szymborskiej, a dziecko - ks. Jana Twardowskiego.

W programie m.in. międzyszkolne eliminacje konkursu lingwistycznego Poliglota 2012, gofry za złotówkę od szkolnych wolontariuszy oraz Akademia Małolata Ciekawego Świata. To niekonwencjonalne warsztaty, prowadzone przez uczniów SLO STO dla uczniów innych białostockich szkół. Trzecia edycja Akademii ruszy w poniedziałek, 19 marca.

Szkoła oferuje m.in wymiany międzynarodowe, staże językowe czy wakacyjne obozy archeologiczne we Francji. Licealiści najbardziej cenią sobie możliwość dostosowania programu nauczania do indywidualnych zainteresowań i realizacji pasji. Tym, co wyróżnia ja spośród innych szkół jest m.in. możliwość wyboru nietypowych rozszerzeń przedmiotów maturalnych, np. historia i fizyka, czy geografia i matematyka.

Wizytówką szkoły są jej absolwenci: m.in. Tomasz Bagiński, autor nominowanej do Oscara "Katedry" i animowanej "Historii Polski", czy Szymon Hołownia, publicysta i znany dziennikarz telewizyjny. O jakości kształcenia najlepiej świadczą wyniki obiektywnych rankingów. Według ostatniego rankingu Perspektyw i Rzeczypospolitej SLO STO znalazło się na trzecim miejscu w Białymstoku i na 41 miejscu w kraju.

MAG

Polecamy lokal
452 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39