Do Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu dołączą nowe gwiazdy. Wśród nich Małysz i Lubański

2023.09.06 09:05
W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji "Szelment" pojawią się nowe tablice kamienne, które będą upamiętniać znanych sportowców. Ponadto odsłonięty zostanie też obelisk poświęcony Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej.
Do Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu dołączą nowe gwiazdy. Wśród nich Małysz i Lubański
Fot: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Szelment"

Położony na północy naszego regionu WOSiR "Szelment" od kilku lat jest miejscem, gdzie gromadzone są tablice i obeliski upamiętniające zasłużonych sportowców z kraju nad Wisłą. Aleja Olimpijczyków i Mistrzów Sportu to inicjatywa, która wystartowała w 2017 r. Od tamtej pory udało się oddać hołd już 73 zawodnikom (69 tablic i 4 obeliski).

W najbliższy piątek (8.09) do Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu dołączy 13 kolejnych osób. Na pamiątkowych tablicach znajdą się: Tadeusz Mytnik (kolarstwo), Mieczysław Nowicki (kolarstwo), Piotr Małachowski (lekkoatletyka, rzut dyskiem), Paweł Fajdek (lekkoatletyka, rzut młotem), Grzegorz Skrzecz (boks), Paweł Skrzecz (boks), Bogusław Mamiński (lekkoatletyka), Adam Małysz (skoki narciarskie), Włodzimierz Lubański (piłka nożna), Maciej Kot (skoki narciarskie), Leszek Dunecki (lekkoatletyka, sztafeta 4×100 m) i Zbigniew Kaczmarek (sztangista).

Dodatkowo w trakcie uroczystości, które rozpoczną się o godz. 10.00, będzie miało miejsce oficjalne odsłonięcie obeliska poświęconego Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej, czyli polskiej lekkoatletce, koszykarce, hazenistce, a także siatkarce.

- Aleja Gwiazd jest jedną z naszych atrakcji. Chcemy zarażać młode pokolenie pasją nie tylko do aktywności sportowej i naśladowania mistrzów, ale też do promowania polskich sukcesów - informują władze Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Szelment".

Warto dodać, że jednym z głównych pomysłodawców Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu był Wojciech Fortuna, a więc mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo (1972 r.), który od kilkunastu lat bardzo mocno związany jest z omawianym ośrodkiem.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1354 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39