Do Białegostoku nadciąga pierwszy powiew wiosny!

2024.02.14 10:25
Środa będzie ciepłym i prawie bezwietrznym dniem. Chwilami niebo może się zachmurzyć, jednak parasole możemy zostawić w domach. Deszcz nie powinien nas zaskoczyć.
Do Białegostoku nadciąga pierwszy powiew wiosny!
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że środa wniesie do stolicy województwa podlaskiego lekki powiew wiosny. Będzie dość ciepło i sucho.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 6°C w ciągu dnia i 0°C w nocy.
Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 5°C. Do Białegostoku nadciągnie dziś subtelny powiew południowo-zachodniego wiatru, którego prędkość nie przekroczy 12 km/h.

Zachmurzenie pokryje maksymalnie 50 proc. powierzchni nieba. Stan wilgotności powietrza spadnie więc do 70 proc.

Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać będzie się na poziomie 1024 hPa, więc będą panować dość korzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 6:49. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:42, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 16:36. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 9 godzin i 47 minut.

Księżyc wzejdzie o godzinie 8:49 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 23:14. Noc ze środy na czwartek trwać będzie przez 14 godzin i 13 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Środa, 14 lutego to 45. dzień bieżącego roku. Poza Walentynkami i Środą Popielcową, zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Dzień Chorych na Padaczkę oraz Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca.

Swoje imieniny świętują: Cyryl, Metody, Walenty, Abraham, Adolf, Adolfa, Antonin, Auksencja, Auksencjusz, Auksenty, Dionizja, Dionizy, Dobiesława, Eleukadia, Eleukadiusz, Flawian, Florentyn, Jan Chrzciciel, Jerzy, Jordan, Józef, Konrad, Konrada, Krystyna, Liliana, Maro, Maron, Mikołaj, Modest, Niedamir, Niedomira, Niemir, Nostrian, Teodozja, Teodozjusz, Teodozy, Walentyn, Wincenty, Witalis oraz Zenon.

Przysłowia na środę:

"Gdy na święty Walek deszcze, mrozy wrócą jeszcze";
"Jak Walenty nie poleje, to na wiosnę masz nadzieję";
"Gdy na św. Walenty mróz, chowaj sanie, szykuj wóz".


Cytat dnia:

"Uśmiech bywa aktem męstwa, smutek to słabość i postawa zbyt wygodna. Być radosnym i dobrym, kiedy świat jest smutny i zły, to mi dopiero odwaga." - Małgorzata Musierowicz

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

850 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39