Do Białegostoku zawita mistrz olimpijski. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny

2023.11.22 13:34
W 1972 r. był prawdziwą gwiazdą. Na dużej skoczni w Sapporo zgarnął olimpijskie złoto i na stałe zapisał na kartach polskiego sportu. Wojciech Fortuna, bo o nim mowa, dużym szacunkiem cieszy się do dziś. W czwartek (23.11) weźmie on udział w spotkaniu pod hasłem "Mistrz! Nie tylko olimpijski".
Do Białegostoku zawita mistrz olimpijski. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny
Fot: Polski Komitet Olimpijski

Już w najbliższy czwartek, na Wydziale Historii Uniwersytetu w Białymstoku, odbędzie się spotkanie z Wojciechem Fortuną, a więc wybitnym skoczkiem narciarskim, złotym medalistą XI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sapporo. Mistrz z 1972 r. odwiedzi Uniwersytet w Białymstoku na zaproszenie dr hab. Artura Paski, prof. UwB z Wydziału Historii i członka Polskiej Akademii Olimpijskiej PKOl oraz Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOl.

Spotkanie odbędzie się w auli Wydziału Historii (Plac NZS 1) o godz. 12.00. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest wolny. W trakcie wydarzenia będzie można otrzymać książkę pt. "Pół wieku od złotego skoku Wojciecha Fortuny", jednak liczba egzemplarzy jest ograniczona.

Spotkanie z Wojciechem Fortuną zorganizowane zostanie w ramach cyklu "Historia i sport", który rozpoczął się na Wydziale Historii UwB w październiku bieżacego roku. Już planowane są kolejne wizyty znakomitych sportowców, w tym m.in. brązowego medalisty z Atlanty - Piotra Markiewicza.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

922 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39