Do Opery i Filharmonii Podlaskiej wracają uwielbiane przez widzów audycje muzyczne!

2024.02.27 07:50
Opera i Filharmonia Podlaskia powraca z uwielbianymi przez młodych widzów audycjami muzycznymi. Już w sobotę (2 marca) na najmłodszych czekają "Poranki Młodego Melomana", natomiast w połowie marca wróci "Konopnicka w barwach muzyki, czyli jak brzmiała jesień i zima naszych pradziadków".
Do Opery i Filharmonii Podlaskiej wracają uwielbiane przez widzów audycje muzyczne!
Fot: Michał Heller
23.11.22 - "Zaczarowany świat rodziny fletów"

Poranki Młodego Melomana

"Poranki Młodego Melomana" to seria spotkań stworzona z myślą o najmłodszych oraz uczniach początkowych klas szkół podstawowych. Cykl ten ma celu wprowadzenie ich w świat muzyki poprzez interaktywną edukację połączoną z rozrywką. Muzyczne Poranki są prowadzone przez doświadczonych muzyków orkiestrowych. Dzięki autentycznym dźwiękom instrumentów, uczestnicy wraz z prowadzącymi odkryją świat muzyki i wspólnie wezmą udział w różnorodnych zabawach, tworząc muzyczne opowieści.

Zajęcia poprowadzi Kinga Szmigulska, czyli muzyk, mama i członkini Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Jest oboistką, edukatorką muzyczną, miłośniczką sztuk wszelakich z muzyką na czele, dzieci i ich świata.

2 i 3 marca odbędą się familijne spotkania "W zaczarowanym świecie rodziny fletów", natomiast od 5 do 8 marca planowane są zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli pod tytułem "Gdzie tuba nie może, tam trąbkę pośle".

Konopnicka w barwach muzyki, czyli jak brzmiała jesień i zima naszych pradziadków

"Konopnicka w barwach muzyki, czyli jak brzmiała jesień i zima naszych pradziadków" to projekt skierowany do dzieci w wieku od 5 do 10 lat, mający na celu wprowadzenie najmłodszych w świat wartościowej muzyki i literatury dla dzieci. Nie zabraknie w nim piosenek wykonywanych na żywo z akompaniamentem fortepianu, wspólnego śpiewu, gry na instrumentach perkusyjnych oraz zabaw muzyczno-ruchowych.

Przygotowane i poprowadzone przez artystów chóru OiFP - Marię i Kamila Wróblewskich oraz Pawła Mocarskiego - zajęcia będą oparte na "Śpiewniku dla dzieci" z piosenkami Zygmunta Noskowskiego do tekstów Marii Konopnickiej.

W planach jest aż osiem audycji dla grup szkolnych, które odbędą się od 12 do 15 marca, oraz dwa spotkania dla rodzin, zaplanowane na 16 i 17 marca.

PEŁNY HARMONOGRAM:
Poranki Młodego Melomana
Konopnicka w barwach muzyki, czyli jak brzmiała jesień i zima naszych pradziadków

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1243 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39