Do Ślepska dołączył reprezentant Argentyny. Suwalski klub przechodzi wielką przebudowę

2023.05.24 14:30
Nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki został Joaquin Gallego. 27-latek gra na pozycji środkowego i jest wicemistrzem Portugalii.
Do Ślepska dołączył reprezentant Argentyny. Suwalski klub przechodzi wielką przebudowę
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki buduje kadrę na rozgrywki 2023/2024. Podlaski plusligowiec sięgnął właśnie po reprezentanta Argentyny, którym jest Joaquin Gallego. Wspomiany siatkarz urodził się 21 listopada 1996 r. w General Villegas, w prowincji Buenos Aires w Argentynie. 27-latek jest reprezentacyjnym kolegą Matiasa Sancheza i mierzy 204 cm wzrostu. Gallego zdobył w barwach Argentyny m.in. złoty medal Igrzysk Panamerykańskich (2019 r.), srebrne medale Mistrzostw Ameryki Południowej Kadetów (2012 r.) i Juniorów (2014 r.), srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów (2015 r.) oraz srebrne medale Mistrzostw Ameryki Południowej (2019 r. i 2021 r.).

Nowy nabytek Ślepska występował dotychczas w takich klubach jak: Bolivar Volley, Alianza Jesus Maria Voleibol, Ciudad Voley, UNTREF Voley, Obras San Juan Voley, Rotogal Boiro oraz Sporting Clube de Portugal, z którym zdobył tytuł wicemistrza Portugalii w sezonie 2022/2023.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do Ślepska Malow Suwałki i spróbować swoich sił w PlusLidze. To wyzwanie, do którego podchodzę z dużym zaangażowaniem i gotowością do ciężkiej pracy. Adaptację w kraju ułatwi mi z pewnością obecność Matiasa Sancheza, z którym mam przyjemność reprezentować Argentynę. Słyszałem o klubie wiele dobrych rzeczy, wiem, że Suwałki sprzyjają rozwojowi sportowemu. Dodatkowo miałem możliwość odwiedzenia Polski w przeszłości i bardzo mi się podobało. Nie mogę doczekać się przylotu i rozpoczęcia nowej przygody w nowym środowisku - mówi Joaquin Gallego, świeżo upieczony zawodnik Ślepska Malow Suwałki.

Przypomnijmy, że wcześniej do ekipy z północno-wschodniej Polski dołączył już inny siatkarz występujący na pozycji środkowego, czyli Konrad Stajer. W przerwie między sezonami wielu zawodników opuściło też jednak suwalski zespół. W biało-niebieskich barwach nie zobaczymy takich graczy jak: Mariusz Magnuszewski, Miran Kujundzić, Adrian Buchowski, Dominik Depowski, Przemysław Smoliński, Cezary Sapiński i Andreas Takvam. Bolesny może być brak zwłaszcza Norwega. Takvam występował w Ślepsku przez 4 sezony i był jednym z najważniejszych ogniw suwalskiej drużyny.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

721 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39