Do szeregów 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpiło 35 nowych żołnierzy

2021.01.18 07:50
17 stycznia przysięgę wojskową złożyło 35 żołnierzy. Było to pierwsze zaprzysiężenie w 2021 roku. Gratulacje złożył w liście minister obrony narodowej.
Do szeregów 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpiło 35 nowych żołnierzy
Fot: Cezary Rutkowski /UMWP

Pierwsze zaprzysiężenie w tym roku

W niedzielę (17.01) odbyło się pierwsze w tym roku zaprzysiężenie nowych żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (PBOT) im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław".

- Zdecydowaliście się zostać żołnierzami Wojska Polskiego w czasie walki z niewidzialnym wrogiem. Jednocześnie przyszło wam się szkolić w niesprzyjających warunkach pogodowych. Zapewniam was, że dalej również nie będzie łatwo, ale naprawdę warto. Jestem przekonany, że wszystkie te okoliczności zahartują was do niesienia pomocy zawsze i wszędzie bez względu na przeciwności losu. Życzę Wam niesłabnącej siły oraz nieustającej wytrwałości - mówił płk Sławomir Kocanowski, dowódca 1. PBOT.

Do jego szeregów wstąpiło 35 nowych osób. Zaprzysiężenie odbyło się w reżimie sanitarnym oraz przy udziale zmniejszonej liczby gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki, poseł Jarosław Zieliński oraz Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Gratulacje od ministra obrony narodowej

Żołnierze, którzy złożyli uroczystą przysięgę wojskową rozpoczęli trzyletni cykl szkolenia. Wszystkim nowo zaprzysiężonym listowne gratulacje złożył Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Wojska Obrony Terytorialnej powstały w 2017 r. i są jedną z pięciu rodzajów sił zbrojnych. Obecnie w ich szeregach jest 53 tys. osób, natomiast w 1. PBOT służbę pełni ponad 2 tys. żołnierzy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

788 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39