Dobra zabawa i równoczesna pomoc potrzebującym? Można wesprzeć hospicjum dla dzieci

2017.10.19 11:23
Nadchodzący miesiąc to czas szczególny w Fundacji "Pomóż Im" prowadzącej domowe hospicjum dla dzieci. Listopad już po raz czwarty będzie Miesiącem Dobroczynności - to autorskie przedsięwzięcie organizacji charytatywnej.
Dobra zabawa i równoczesna pomoc potrzebującym? Można wesprzeć hospicjum dla dzieci
Fot: Hanna Prus
Ryszard Rynkowski

Miesiąc Dobroczynności ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby rodzin, które opiekują się nieuleczalnie chorymi maluchami.

- Po raz kolejny chcemy dotrzeć do ludzi i opowiedzieć im o naszych podopiecznych, o ich cierpieniu, bólu. Ale robimy to w sposób nietypowy. Proponujemy im rozrywkę. Można pójść na koncert czy bal i doskonale się bawić, a jednocześnie wesprzeć naszą działalność, ponieważ dochód z tych imprez zasili nasze konto, a tym samym zagwarantuje jeszcze lepszą pomoc skierowaną do dzieci, którymi zajmujemy się na co dzień – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji "Pomóż Im".

Miesiąc Dobroczynności zainauguruje szczególny koncert

W poprzednich latach koncerty i bale cieszyły się ogromną popularnością. Przedstawiciele Fundacji liczą na to, że i tym razem będzie podobnie. Miesiąc Dobroczynności zainauguruje koncert szczególny. 7 listopada na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej, która od początku wspiera inicjatywę, wystąpi znany polski wokalista – Ryszard Rynkowski. To prawdziwa gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej. Cały czas trwa sprzedaż biletów na ten unikalny występ, ale z dnia na dzień robi się ich coraz mniej. Można je kupić w kasie Opery lub za pośrednictwem strony internetowej. Koszt to 75 lub 95 zł. Sponsorem tego wydarzenia jest totalizator Lotto.

Więcej informacji o koncercie: Ryszard Rynkowski Dzieciom z Hospicjum.

Andrzejkowy Bal Charytatywny

Tradycyjnie już akcję zakończy wyjątkowy, doroczny Andrzejkowy Bal Charytatywny. Na tę niezwykłą noc zaplanowano aukcje i licytacje, a także moc innych niespodzianek. Ta impreza - tradycyjnie już - odbędzie się w Restauracji Lipcowy Ogród. Obok menu, które skrupulatnie przygotowują szefowie kuchni, na uczestników zabawy będzie czekać pokaz tańca hiszpańskiego i karykaturzysta. Chwile umili również kunsztowny pokaz barmanów, a każdy z gości będzie mógł zabrać do domu pamiątkowe zdjęcie wykonane w fotobudce.

Zaproszenia na bal są jeszcze w sprzedaży. Informacje o wydarzeniu i rezerwacji miejsc są dostępne tutaj.

Fundację można też wesprzeć wrzucając datki do specjalnych puszek

Przez cały listopad w wielu punktach Białegostoku będzie można znaleźć puszki z charakterystycznym logo fundacji. Można do nich wrzucać datki, które pomogą podopiecznym domowego hospicjum. Puszki zostaną ustawione w sklepach, restauracjach, gabinetach lekarskich i punktach usługowych.

- Bardzo się cieszę, że co roku liczba takich miejsc na mapie naszego miasta jest większa. Przez cały czas zgłaszają się do nas firmy i rozmaite instytucje, które deklarują nam swoją pomoc w tym właśnie zakresie – mówi prezes Fundacji "Pomóż Im".

W ubiegłym roku Miesiąc Dobroczynności przyniósł doskonały efekt finansowy. Udało się w sumie zebrać 31 105, 98 zł. Dzięki temu fundacja pomogła najuboższym rodzinom swoich podopiecznych, kupując im opał na zimę. Udało się również zakupić świąteczne paczki dla rodzin hospicyjnych podopiecznych.


1002 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39