"Doktor Żywago" powraca na scenę Opery!

2021.11.03 16:43
Od najbliższego weekendu (6-7.11) na Dużą Scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej wraca musical "Doktor Żywago". To piękna historia miłości na tle przemian XX-wiecznej Rosji.
"Doktor Żywago" powraca na scenę Opery!
Fot: Michał Heller/OiFP

"Doktor Żywago" Borysa Pasternaka to dzieło uznane za wybitne w historii literatury. Autor otrzymał za nie literacką Nagrodę Nobla, jednak przestraszony komunistyczną nagonką autor nigdy jej nie odebrał. "Doktor Żywago" przez wiele lat był książką zakazaną w sowieckiej Rosji. Maszynopis powieści został potajemnie wywieziony ze Związku Radzieckiego, a po raz pierwszy wydano ją we Włoszech.

Musical jest adaptacją tej powieści. Został stworzony przez Lucy Simon (muzyka), Michaela Wellera (libretto) oraz Michaela Korie i Amy Powers (teksty piosenek).

Ten spektakl oczarowuje kolejne pokolenie odbiorców, pełna emocji produkcja porusza swą treścią i rozmachem. Zawiłe losy tytułowego bohatera, Jurija Żywagi i jego kochanki Lary Guichard, rozgrywają się na tle historycznych przemian XX-wiecznej Rosji.

Musical miał polską premierę w 2017 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej. "Doktor Żywago" to nie tylko opowieść o burzliwym romansie czy o nagłych porywach serca. Ukazuje ona bohaterów przepełnionych uczuciami, które to towarzyszą im przy trudnych wyborach. Tak naprawdę spektakl to wielkie wyznanie miłości – aktualne bez względu na czas i miejsce. A w kompozycjach Lucy Simon wybrzmiewają potężne emocje i tęsknoty serca – wszystko to, co najpiękniejsze w powieści wielkiego noblisty.

Od najbliższego weekendu na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej będzie można znowu zobaczyć "Doktora Żywago". Od 6 listopada do 19 grudnia zaplanowanych jest 13 spektakli. W najbliższą sobotę (6.11) w tytułowej roli zobaczymy Łukasza Zagrobelnego, w niedzielę (7.11) - Rafała Drozda. Larę Guichard zagra Paulina Janczak.

REPERTUAR OPERY I FILHARMONII PODLASKIEJ

W naszym konkursie możecie wygrać BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1229 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39