Dolcan ograł Jagiellonię

2014.01.25 00:00
Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali w meczu kontrolnym z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki 1:2. Mecz rozgrywany był w Zambrowie.

Pierwsza połowa to bardzo słabe widowisko, w którym w zasadzie nic ciekawego się nie działo. Na bramkę trzeba było czekać, aż do 43. minuty. Na nieszczęście dla Jagiellonii to piłkarze z Ząbek objęli prowadzenie zdobywając gola z rzutu wolnego.

W drugiej części meczu na boisku pojawili się Grzegorz Kowalewski z drużyny rezerw, Jegor Zubowicz oraz testowany w białostockim zespole Brazylijczyk. Bramkę wyrównującą dla "Jagi" zdobył strzałem głową Grzegorz Kowalewski. Niestety białostoczanie nie cieszyli się zbyt długo z wyrównania. W 65. minucie w polu karnym faulowany był jeden z zawodników Dolcanu i sędzia podyktował rzut karny, po którym padła bramka na 2:1 dla piłkarzy z Ząbek. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Jagiellonia ostatecznie przegrała 2:1.

Jagiellonia Białystok 1-2 Dolcan Ząbki
Grzegorz Kowalewski 52. - Bartosz Wiśniewski 43., Adrian Łuszkiewicz 65. (k)

Skład Jagiellonii Białystok: Jakub Słowik (46. Bartłomiej Drągowski) - Jakub Tosik, Martin Baran, Ugochukwu Ukah, Adam Waszkiewicz - Dawid Plizga, Michał Pazdan, Michał Pawlik, Adam Dźwigała, Bekim Balaj - Mateusz Piątkowski. Grali także: Jegor Zubowicz, Grzegorz Kowalewski, zawodnik testowany.