Domy dziecka potrzebują artykułów szkolnych

2017.08.14 11:55
Zbliża się rok szkolny. W związku z tym organizowana jest zbiórka artykułów piśmienniczych, plecaków, bloków, zeszytów itp. Zebrane rzeczy trafią do białostockich domów dziecka.
Domy dziecka potrzebują artykułów szkolnych
Fot: pixabay.com

Dzieci z domu dziecka także marzą o nowych przyborach szkolnych czy plecakach. Często nie mają takich możliwości, jak pociechy wychowujące się w pełnych rodzinach, by wybrać się do sklepu i wybrać artykuły, które im się podobają. A przecież też chciałyby z radością przekroczyć próg szkoły 1 września - z nowymi piórnikami, kredkami czy mazakami.

- Koniec wakacji to przeważnie smutny czas dla wszystkich uczniów. Niestety, są również tacy, dla których jest on wyjątkowo przygnębiający. Kiedy wszystkie dzieci robią zakupy szkolne ze swoimi rodzicami, dzieci z domów dziecka mogą tylko przypatrywać się temu ze smutkiem. Dlatego postanowiliśmy rozświetlić trochę ich smutny los i zebrać przybory i akcesoria, które z pewnością sprawią im ogromną radość- mówi Piotr Jakubiak, pomysłodawca akcji z Gabinetu Stomatologicznego Karedent. - Mamy również nadzieję, że zebrane artykuły odciążą także finansowo placówki opiekuńcze - dodaje.

Potrzebne jest wszystko - zeszyty, długopisy, ołówki, mazaki, kredki, zakreślacze, linijki, bloki czy piórniki.

Dary są przyjmowane do 19 sierpnia w gabinetach Karedent przy ul. Bukowskiego 1 lok. 3, ul. Upalnej 19 lok. 3 oraz 1000-lecia P.P. 10 lok. 21A.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1199 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39