Dorastanie i codzienne życie w czasach II wojny światowej. Wspomnienia spisane w książce

2023.08.31 08:00
Odbędzie się promocja książki Waldemara Baksa pt. "Pamiętnik z dorastania. Wojenne wspomnienia Waldemara Baksa z lat 1939-1944". Publikacja ukazuje trudności, jakie wiążą się z codziennym życiem w czasach wojny. Autorem jest białostocki twórca.
Dorastanie i codzienne życie w czasach II wojny światowej. Wspomnienia spisane w książce
Fot: Materiały prasowe

"Pamiętnik z dorastania. Wojenne wspomnienia Waldemara Baksa z lat 1939-1944" skupia się na podróży przez dorastanie w trudnych czasach wojny, a jej autorem jest Białostoczanin Waldemar Baks. Jego książka to spisane wspomnienia tego, jak młody człowiek próbuje rozwijać się i zachować normalność w świecie, w którym wojna staje się nieodłącznym elementem życia. W momencie wybuchu wojny zbliżał się do swoich 14 urodzin.

Książka nie tylko przedstawia jak wyglądało codzienne życie w czasach wojny, ale także opisuje funkcjonowanie miasta w tamtym okresie. Ukazuje trudności w dostępie do podstawowych dóbr, czy też w zwykłym poruszaniu się po mieście. Wspomnienia Waldemara Baksa opisują dokładnie taką rzeczywistość, jakiej wtedy doświadczał.

Publikacja zawiera w sobie komentarz Mariusza Sokołowskiego, które skupiają się na analizie zmian, jakie zachodziły w Waldemarze. Rozdział pomaga lepiej zrozumieć zachowania i decyzje młodego mężczyzny, ale także obecną młodzież, dotkniętą wojną lub represjami reżimów totalitarnych.

Spotkaniu będzie towarzyszyć część fotografii i dokumentów z archiwum rodzinnego autora z okresu międzywojennego i II wojny światowej. Ponadto, spotkanie zgromadzi wyjątkowych gości, takich jak córka autora Lucyna Matuszkiewicz, redaktorka wydawnictwa Natalia Filinowicz oraz autor komentarza Mariusz Sokołowski. Dyskusję będzie prowadzić Katarzyna Niziołek. Warto zaznaczyć, że podczas spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie.

Spotkanie odbędzie się w piątek (1.09) w Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

Więcej informacji: Promocja książki Waldemara Baksa

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

850 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39