Dostał walizkę dolarów w zamian za 4 tys. zł

2012.09.14 00:00
To było zwykłe oszustwo. Kobieta wyłudziła od 83-latka pieniądze, rzekomo na zabieg chirurgiczny dla chorego dziecka. W zastaw pożyczki zostawiła walizkę, w której miała być cała wypełniona dolarami.
Dostał walizkę dolarów w zamian za 4 tys. zł
Fot: sxc.hu

Wczoraj, tuż przed godziną 15.00 do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zgłosił się 83-letni mieszkaniec miasta, informując funkcjonariuszy o oszustwie, którego padł ofiarą.

Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że około godziny 11.30 wszedł on do swego mieszkania z poznaną wcześniej kobietą. Nieznajoma prosiła aby 83-latek pożyczył jej pieniądze na zabieg chirurgiczny ratujący życie nieubezpieczonego dziecka. Dodała, że w przeciągu trzech godzin po otrzymaniu przelewu z banku zwróci pożyczkę. Dla potwierdzenia zostawiła na przechowanie w mieszkaniu mężczyzny walizkę, w której miały znajdować się dolary. Pokrzywdzony pożyczył kobiecie cztery tysiące złotych, które wcześniej wypłacił z banku. Gdy oszustka dostała gotówkę w pospiechu wyszła z mieszkania.

Teraz suwalscy policjanci szukają sprawczyni tego przestępstwa. Apelują również o rozsądek i rozwagę przy podejmowaniu szybkich finansowych decyzji oraz o ograniczone zaufanie w stosunku do obcych osób próbujących pożyczyć pieniądze.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1296 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39