Dostawczak złożony z kradzionych części. Właściciel i handlarz mercedesa z problemami

2014.10.16 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego trafił akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi C. Mężczyzna sprzedał dostawczego mercedesa złożonego z kradzionych części.
Dostawczak złożony z kradzionych części. Właściciel i handlarz mercedesa z problemami
Fot: freeimages.com

Sprawa dotyczy mercedesa sprintera. Łukasz C. zakupił auto od Rafała J. jesienią 2010 roku. Okazało się, że auto ma podrobiony numer VIN. Niestety mundurowym nie udało się ustalić kto przebił numery, bo w żadnej bazie danych nie było informacji o aucie. Mercedes trafił z powrotem do Rafała J., a ten zaczął sprzedawać auto na części.

Łukasz C. kupił innego mercedesa, ale zdecydował się również na zakup samochodu na części od Rafała C. Mając dwa auta sam przerobił numery i poprosił kolegę o zarejestrowanie sprawnego już auta. Dodatkowo śledczy ustalili, że mężczyzna sfałszował umowę kupna-sprzedaży samochodu z firmą z Niemiec. Kiedy udało się już zarejestrować auto, właściciel postanowił je sprzedać. Na spotkanie przybył Marek J. Mężczyzna jednak nie wiedział, że samochód ma sfałszowane numery.

Łukasz C. nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa odmowy składania wyjaśnień. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1367 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39