Dotkliwie pobili chłopaka na dyskotece. Walczyli o uniewinnienie

2014.02.17 00:00
Sprawcy, którzy pobili chłopaka na dyskotece domagali się uniewinnienia. Białostocki sąd rejonowy skazał trzech mężczyzn.
Dotkliwie pobili chłopaka na dyskotece. Walczyli o uniewinnienie
Fot: sxc.hu

Sprawa dotyczyła wydarzeń z 2011 r. przed dyskoteką w Pietkowie. Tam Krzysztof K., Mariusz P., Michał Cz. z dwiema nieustalonymi osobami kopali jednego z pokrzywdzonych po plecach, drugiego zaś uderzali pięściami po twarzy i głowie, kopali po całym ciele.

Mężczyźni w 2013 r. zostali skazani na pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres trzech lat oraz wypłatę 15 tys. zł tytułem zadośćuczynienia i ponad 1,5 tys. zł za adwokata jednego z pokrzywdzonych.

Mężczyźni nie zgadzali się z wyrokiem i złożyli apelację. Oskarżeni chcieli umorzenia postępowania i obniżenia zadośćuczynienia do 6 tys. zł. Sąd Rejonowy w Białymstoku, po rozpatrzeniu sprawy przychylił się jedynie do tego drugiego wniosku. Mężczyźni mają łącznie zapłacić 10 tys. zł. Dodatkowo każdy z nich będzie musiał zapłacić pokrzywdzonemu także po 468 zł. za adwokata w postępowaniu odwoławczym.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
907 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39