Dramat Natalii Maliszewskiej. To koniec marzeń o olimpijskim medalu?

2022.01.30 11:41
Jedna z polskich nadziei na olimpijski medal, czyli Natalia Maliszewska, otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Występ białostoczanki na zimowych igrzyskach w Pekinie stoi więc pod znakiem zapytania.
Dramat Natalii Maliszewskiej. To koniec marzeń o olimpijskim medalu?
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Już od dłuższego czasu mówiło się, że zimowe igrzyska rozgrywane w Chinach będą dla wielu sportowców prawdziwym dramatem. Wszystko przez COVID-19 i ewentualne absencje zawodników spowodowane izolacją.

Tuż przed startem niezwykle ważnej imprezy pech spotkał Natalię Maliszewską. Białostoczanka specjalizująca się w short-tracku miała powalczyć w Pekinie o medal, a tymczasem 26-latka przebywa w odosobnieniu, gdyż wynik jej testu był pozytywny.

Wiele wskazuje więc na to, że Maliszewska w zmaganiach na swym koronnym dystansie 500 m nie wystąpi. Kwalifikacje odbędą się bowiem już za 6 dni. By Natalia mogła wziąć w nich udział, musi otrzymać 2 negatywne wyniki testu w odstępie 24 godzin. Spekuluje się, że pozbycie się wirusa z organizmu w tak krótkim czasie, może okazać się niewykonalne.

Przypomnijmy, że Maliszewska to już kolejna osoba z polskiej kadry, który po przybyciu do wioski olimpijskiej została poddana izolacji. Wcześniej taki sam los spotkał Marka Kanię, Natalię Czerwonkę i Magdalenę Czyszczoń.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
240 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39