Dramatyczny współpracuje z białoruskimi teatrami

2015.03.19 00:00
Spektakl "Shakespeare" Teatru Dramatycznego zostanie zaprezentowany w Mohylewie na Białorusi. Pokaz już w najbliższą niedzielę (22.03).
Dramatyczny współpracuje z białoruskimi teatrami
Fot: Bartek Warzecha
Spektakl "Shakespeare" zostanie pokazany na Białorusi

Przedstawienie Dany Łukasińskiej w reżyserii Agaty Biziuk zostało zaproszone do udziału w Międzynarodowym Młodzieżowym Forum Teatralnym M@RT KONTAKT w Mohylewie na Białorusi. "Shakespeare" to wielopoziomowy spektakl o teatrze ludzkich namiętności, o przemocy w sztuce, teatralności polityki i o polityce w teatrze.

Z zaproszenia na festiwal cieszy się Agata Biziuk - reżyserka spektaklu. To dla niej wyróżnienie i możliwość zaprezentowania efektów pracy nie tylko w Białymstoku.

- Jestem ciekawa odbioru spektaklu, czy treści zawarte i w tekście i w inscenizacji okażą się uniwersalne poza granicami naszego kraju. Z niecierpliwością czekam na dyskusje po, nie do końca jak wiadomo, grzecznym spektaklu. Najtrudniejszą dla nas częścią będzie, podejrzewam, część improwizowana. Aktorzy postarają się improwizować w obcym języku co, jak wiadomo, stanowi ryzyko utraty płynności i przekazu - mówi Agata Biziuk.

Jak przyznaje Agnieszka Korytkowska-Mazur, dyrektor Teatru Dramatycznego, udział instytucji w M@RT KONTAKCIE w Mohylewie to kolejny etap długotrwałej współpracy z białoruskimi teatrami.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1286 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39