Droga Wasilków-Dąbrówki będzie bezpieczniejsza

2023.02.16 12:08
Dzięki inwestycji droga Wasilków-Dąbrówki będzie jasna i bezpieczniejsza. Najpierw powstanie tam oświetlenie, a potem ciąg pieszo-rowerowy.
Droga Wasilków-Dąbrówki będzie bezpieczniejsza
Fot: UM Wasilków

We wtorek (15.02) burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz podpisał umowę na budowę oświetlenia ulicznego pomiędzy osiedlem Dąbrówka w Wasilkowie a wsią Dąbrówki - wzdłuż ul. 11 listopada oraz ul. Starowiejskiej. Jest to inwestycja, o którą mieszkańcy zabiegali od lat, a teraz w końcu nadejdzie czas jej realizacji.

W ramach tej inwestycji powstanie 21 nowych latarni z oświetleniem ledowym. Wartość całego zadania wynosi 182,9 tys. zł, na co składają się również środki z budżetu obywatelskiego (część sołecka) w wysokości 35 tys. zł oraz funduszu sołeckiego wsi Dąbrówki - 36 tys. zł.

- Warto dodać, że doceniając wspólne starania mieszkańców Wasilkowa i Dąbrówek o realizację tej inwestycji uwzględniliśmy również wnioskowany odcinek przy ul. 11 listopada w Wasilkowie - przekazał wasilkowski urząd miejski.

Ponadto obok oświetlenia powstanie w tym miejscu ścieżka pieszo-rowerowa w ciągu drogi powiatowej, której koszt całkowity ma wynieść ponad 2 mln zł, z czego dotacja w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg stanowi niemal 992 tys. zł.

Według umowy realizacja inwestycji ma potrwać do połowy września tego roku.

To nie jedyne inwestycje w Wasilkowie. Właśnie zakończyła się gruntowna przebudowa ul. Spożywczej, która łączy się z drogą powiatową Wasilków - Jurowce. Ulica zyskała nową podbudowę, asfaltową nawierzchnię, chodnik oraz ścieżkę rowerową. Koszt inwestycji to 2 mln zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

697 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39