Drogi nad jeziora wyremontowane

2022.04.26 17:08
Drogi te będą służyły nie tylko okolicznym mieszkańcom, ale też turystom odwiedzającym Wigierski Park Narodowy czy odpoczywającymi nad jeziorami Wigry, Serwy i Blizno. Wyremontowano łącznie 16 km tras oraz most.
Drogi nad jeziora wyremontowane
Fot: Kamil Timoszuk / UMWP

Dziurawe, wąskie i popękane - o naprawę lokalnych dróg od dawna zabiegali mieszkańcy okolicznych miejscowości. Dzięki wspólnym staraniom generalny remont przeszły odcinki trzech dróg powiatowych: Monkinie-Kopanica-Tobołowo, Bryzgiel-Macharce oraz Nowinka-Monkinie-Bryzgiel, liczące w sumie 16 km. Wyremontowano także most w Nowince.

We wtorek (26.04), w nadwigierskim Bryzglu, przecięto wstęgę na oficjalnie oddanej do użytku inwestycji.

W ramach przedsięwzięcia wymieniono m.in. stare nawierzchnie, wykonano chodniki i przejścia dla pieszych z odpowiednią sygnalizacją, przebudowano skrzyżowania, a pobocza uzupełniono. Powstały też przystanki autobusowe z zatoczkami.

Inwestycja, której łączny koszt to przeszło 7,8 mln zł, to finansowy montaż. Pieniądze z budżetu państwa w kwocie niemal 4,5 mln zł zasilone zostały środkami lokalnych samorządów: 1,4 mln zł wyłożył powiat augustowski, 200 tys. zł ­– gmina Nowinka i 100 tys. zł – gmina Suwałki. 1,7 mln zł to dotacja z budżetu województwa z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów - podlicza Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

W ubiegłym roku fundusz zasilił inwestycje w regionie na kwotę ponad 20 mln zł i tyle samo pieniędzy z tego funduszu zostało rozdysponowanych już w tym roku. Marszałek województwa Artur Kosicki zapowiedział już, że na najbliższej sesji sejmiku pula ta zostanie powiększona o dotacje na kolejne przedsięwzięcia.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

425 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39