Drogie auta, skradzione w Anglii, były demontowane w Podlaskiem. CBŚP rozbiło "dziuplę"

2017.09.15 13:08
Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji znaleźli na terenie woj. podlaskiego części i podzespoły najnowszych mercedesów, audi i fordów skradzionych w Wielkiej Brytanii.
Drogie auta, skradzione w Anglii, były demontowane w Podlaskiem. CBŚP rozbiło "dziuplę"
Fot: CBŚP

Policjanci z CBŚP zlikwidowali w woj. podlaskim dziuplę samochodową, ukrytą w kompleksie leśnym. Śledczy znaleźli w niej mnóstwo części i podzespołów pochodzących głównie z mercedesów. Odkryli także elementy od audi, bmw i forda. Okazało się, że były to w większości nowe samochody, najstarsze z nich wyprodukowano 6 lat temu.

Funkcjonariusze ustalili, że do dziupli wjeżdżały luksusowe auta, skradzione w Wielkiej Brytanii. Po usunięciu cech identyfikacyjnych demontowano je na części i sprzedawano, m.in. za pośrednictwem portali internetowych.

Na szczęście udało się ustalić numery identyfikacyjne 7 mercedesów, audi, bmw oraz forda. Tym samym policjanci udowodnili niezgodne z prawem pochodzenie wspomnianych elementów i uniemożliwili ich sprzedaż, a w efekcie nielegalny zarobek.

Ponadto podczas prowadzonych działań CBŚP zatrzymało mężczyznę, któremu w Prokuraturze Rejonowej w Białymstoku przedstawiono zarzuty paserstwa 10 samochodów, o łącznej wartości 2 mln zł. Wstępnie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1486 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39