Druga porażka AZS-u Białystok

2012.02.26 00:00
Siatkarki AZS-u przegrały w sobotę drugi mecz o utrzymanie. Akademiczki nie sprostały we własnej hali Stali Mielec ulegając 2:3. To już druga porażka białostoczanek w barażach. Jeszcze dwie wpadki i podopieczne Czesława Tobolskiego pożegnają się z PlusLigą Kobiet.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki AZS-u przegrały drugi mecz barażowy

Gospodynie słabo rozpoczęły pierwszego seta. W pewnym momencie przegrywały już 1:8. Potrafiły się jednak podnieść i odwrócić losy pierwszej partii, którą ostatecznie wygrały 25:23. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku zwłaszcza, że AZS w drugim secie również prowadził. Jednak proste błędy spowodowały, że to Stal wygrała 25:23. Trzeci set wyglądał podobnie. Dopiero w czwartym akademiczki zdołały odnieść zwycięstwo.

Początek piątej partii był słaby w wykonaniu akademiczek. Białostoczanki goniły wynik ale z marnym skutkiem i ostatecznie przegrały 9:15, a cały mecz 2:3.

Dziś o godzinie 17 odbędzie się mecz numer trzy. Jeśli AZS wygra, to zachowa jeszcze realne szanse na uniknięcie degradacji.

AZS Białystok - Stal Mielec 2:3 (25:23, 23:25, 19:25, 26:24, 9:15).

Stan rywalizacji 2:0 dla Stali Mielec