Drugi weekend z Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Wertep

2020.07.30 13:02
W czwartek (30.07) startuje druga część XII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep. Artyści zagrają kilka spektakli w dwóch miejscowościach: Gródku i Dubinach.
Drugi weekend z Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Wertep
Fot: Wertep

Pełną parą festiwal rusza w piątek (31.07) - wertepowi artyści wystąpią w Białowieży, w sobotę (1.08) w Bielsku Podlaskim, a w niedzielę (2.08) - tradycyjnie już - festiwal zakończy się w Hajnówce.

Festiwalowych gości czeka w tych miejscowościach mnóstwo atrakcji, wzruszeń i radości. Zaczynamy od najmłodszej publiczności (choć starsi też się zazwyczaj świetnie bawią). Przedstawienia Teatru Barnaby, Piny Polar okazały się wielkim sukcesem w czasie poprzedniego weekendu Wertepu w Starym Dworze, Orli i Narwi. Podobnie jak przedstawienia młodych Francuzów z grupy Cie Alsand i Hiszpana Emiliana Sanchez Alessi. Z całą pewnością Sztukmistrze ze swoją "Szafa Show" rozbawią wszystkich bez względu na wiek, a Teatr Akt z przedstawieniem fire show "Ja gore" rozpali do czerwoności (i to dosłownie) wszystkich widzów.

Organizatorzy festiwalu w tym roku specjalnie dla Białowieży (gdzie festiwal powrócił po kilku latach) przygotowali słynną już paradę "Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o Nocy Letniej".

Jednocześnie organizatorzy przypominają o obowiązujących w czasie trwania festiwalu zasadach dotyczących utrzymywania społecznego dystansu, noszeniu maseczek i dezynfekcji dłoni. Z tego też powodu ograniczono liczbę osób na przedstawieniach do 120 (plus obsługa), a przed każdym pokazem widzom mierzona jest temperatura. Tegorocznemu festiwalowi przyświeca bowiem hasło: Bezpieczeństwo jest OK.

- Wybierając się na Wertep nie zapomnijcie zabrać ze sobą kolorowych chust/ chustek/ krawatów, które pomogą Wam wyznaczyć bezpieczne 2 metry od innych uczestników festiwalu. To bardzo ważne. Bardzo Was o to prosimy - podkreśla Agata Rychcik-Skibinska, współorganizatorka Festiwalu.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Program: Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

958 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39