Drugie podejście do koncepcji Muzeum Sybiru

2014.03.18 00:00
Ogłoszono konkurs na opracowanie programowo-przestrzennej aranżacji wystawy stałej projektowanego na Węglówce Muzeum Pamięci Sybiru. To już drugie podejście do tego zadania. Z poprzednim wykonawcą miasto zerwało umowę.
Drugie podejście do koncepcji Muzeum Sybiru

Pomysły na aranżację wystawy zostaną ocenione pod względem ideowym, przestrzennym, funkcjonalnym i estetycznym. Projekty powinny nawiązywać do najlepszych rozwiązań plastyczno-przestrzennych stosowanych w aranżacji wystaw muzealnych. Muszą być również opracowane na podstawie własnego, autorskiego scenariusza.

Konkurs skierowany jest zarówno do osób fizycznych, osób prawnych, jak i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej. Pisemne wnioski o dopuszczenie do udziału w nim należy składać do Muzeum Wojska w Białymstoku do końca marca. Prace konkursowe będą przyjmowane przez Muzeum do 26 sierpnia. Rozstrzygnięcie i oficjalne ogłoszenie wyników planowane jest na 12 września.

We wrześniu ubiegłego roku białostocki magistrat zerwał umowę z wybraną w przetargu spółką EPB – Eastern Poland Business Group, która miała za zadanie przygotować dokumentację na koncepcję i projekt wykonawczy Muzeum Pamięci Sybiru. Według urzędników, w przedstawionych przez nią materiałach zabrakło pomysłu na oryginalny, autorski scenariusz ekspozycji stałej Muzeum Pamięci Sybiru. Więcej na ten temat: Miasto zerwało umowę na projekt Muzeum Pamięci Sybiru

Muzeum Pamięci Sybiru powstanie w dawnym kompleksie wojskowym przy ul. Węglowej. Zajmie rozbudowany magazyn numer 5. Pomysł na zagospodarowanie całego kompleksu już w 2006 r. przedstawiło studio projektowe Arkon inżyniera Jana Kabaca. W tej chwili szacuje się, że powstanie placówki i organizacja w niej pierwszej wystawy może kosztować 33 mln zł, w tym mają znaleźć się środki unijne. Według wcześniejszych zapowiedzi władz miasta, placówka miałaby zacząć działać w 2016 r.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy
Glosel sp. z o.o. sp.k.
Glosel sp. z o.o. sp.k.al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
15-111 Białystok
www.glosel.pl

Więcej informacji
1442 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39