Duża firma inwestuje w Sokółce. Pracę może znaleźć nawet 1200 osób

2015.12.11 00:00
Firma Adampol planuje wybudować we wsi Kundzin pod Sokółką terminal przeładunkowy dla samochodów.
Duża firma inwestuje w Sokółce. Pracę może znaleźć nawet 1200 osób
Fot: Adampol

Jak informuje wiceprezes Adampolu Adam Byglewski, budowa terminalu byłaby dużo szybsza, gdyby nie opieszałość tamtejszych radnych:
- Proszę się rozejrzeć. Zajmujemy się różnymi rzeczami, tylko nie tym, żeby rozwijać inwestycje innowacyjne. A nasza inwestycja stwarza logistykę w zupełnie innym świetle – mówi.

Problemem dotyczącym budowy terminalu jest m.in. fakt, że ma się on znaleźć na terenach, które jak wskazuje plan zagospodarowania - mają być przeznaczone na rekreacje i rolnictwo. Radni chcą w najbliższym czasie rozpocząć prace nad zmianami planu.

Inwestycja Adampolu jest bardzo korzystna dla Sokółki. Dzięki realizacji tego projektu zatrudnienie znajdzie od 300 do nawet 1200 osób.
- Zatrudnienie znajdą logiści, osoby znające języki, pracownicy fizyczni, dźwigowi, kolejarze czy osoby, które będą organizować pracę w biurze – informuje Byglewski.

Firma Adampol od ponad 20 lat zajmuje się międzynarodowym i krajowym transportem samochodów dostawczych i półciężarowych. Siedziba firmy znajduje się w Zaściankach pod Białymstokiem.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1608 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39