Duża inwestycja na Produkcyjnej. Ma być jak nowa [ZDJĘCIA]

2018.10.24 07:44
Miasto zaplanowało budowę fragmentu ul. Produkcyjnej. Oprócz nowej nawierzchni powstanie tam ścieżka rowerowa. Przetarg na tę inwestycję został już ogłoszony.
Duża inwestycja na Produkcyjnej. Ma być jak nowa [ZDJĘCIA]
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Odcinek ul. Produkcyjnej prowadzący od drogi wyjazdowej z centrum handlowego Auchan do drogi dojazdowej prowadzącej do oczyszczalni ścieków zostanie przebudowany. Całkowita długość tego fragmentu wynosi 800 m. Powstanie tam nowa jezdnia – po jednym pasie ruchu w każdą stronę, zjazdy, chodniki i zatoki autobusowe.

Wzdłuż jezdni zostanie wybudowana ścieżka rowerowa - dłuższa niż przebudowany odcinek drogi. Będzie sięgała aż do skrzyżowania ul. gen. Maczka z ul. gen. Kleeberga i połączy się z już istniejącymi ścieżkami.

Nie zabraknie też nowego oświetlenia.

– Dzięki tej inwestycji poprawi się komfort użytkowników drogi – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Mieszkańcy będą mieli łatwiejszy i wygodniejszy dojazd w kierunku centrum miasta.

Ogłoszony został przetarg, w którym poszukiwany będzie wykonawca. Inwestycja ma być wykonana w terminie 8 miesięcy od przekazania placu budowy. Miasto na oferty czeka do 21 listopada.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1591 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39