Duże pieniądze dla kajakarzy i ich trenerów

2022.08.30 14:49
Do Sylwii Szczerbińskiej, Karoliny Bronowicz, Aleksandra Kitewskiego, Rafała Rosolskiego i ich szkoleniowców trafi z budżetu województwa 125 tys. zł. Jest to nagroda za świetne wyniki sportowe.
Fot: Polski Związek Kajakowy

Na wniosek marszałka Artura Kosickiego zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu kajakarzom z regionu potężnego wsparcia finansowego. Na konto Sylwii Szczerbińskiej, Karoliny Bronowicz, Aleksandra Kitewskiego i Rafała Rosolskiego oraz Pawła Skowrońskiego, Michała Mroza i Renaty Klekotko trafi łącznie 125 tys. zł.

- Rozpiera mnie duma, że młodzi sportowcy z naszego regionu osiągają tak wspaniałe wyniki na arenie międzynarodowej. Jestem pełen podziwu, że pomimo przeciwności zawodnicy, którzy reprezentują nasze województwo, zachodzą tak daleko - mówi marszałek Artur Kosicki.

Sylwia Szczerbińska zdobyła w kajakarstwie tytuł mistrzyni świata i zajęła II miejsce w kat. C4 na dystansie 500 m oraz III miejsce w kat. mix na dystansie 500 m (wspólnie z Aleksandrem Kitewskim), a ponadto na mistrzostwach Europy wywalczyła III miejsca w kategorii C2 w zmaganiach na 500 m.

Z kolei Aleksander Kitewski uzyskał w kajakarstwie tytuł mistrza świata, a także zajął II miejsce w kat. C4 na dystansie 500 m i III miejsce w kat. C2 mix na dystansie 500 m (wspólnie z Sylwią Szczerbińską) oraz był I na mistrzostwach Europy w kat. C2 na dystansie 200 m.

Wymieniona dwójka kajakarzy otrzyma po 30 tys. zł, a ich trener - Michał Mróz z klubu sportowego SKS Cresovia Białystok - może liczyć na nagrodę wysokości 15 tys. zł.

Wsparcie finansowe powędruje też do Rafała Rosolskiego, który zdobył w kajakarstwie tytuł mistrza Europy i zajął III miejsce w kat. K1 na dystansie 5000 m oraz Karoliny Bronowicz, która w parakajakarstwie zgarnęła tytuł mistrzyni Europy i wywalczyła III miejsce w kat. VL1 na dystansie 200 m. Ci zawodnicy otrzymają od władz województwa po 15 tys. zł.

Dodatkowo 10 tys. zł powędruje do Pawła Skowrońskiego, obecnego trenera Rafała Rosolskiego z klubu sportowego UKS Dojlidy Białystok, a ponadto takie same wsparcie dostanie trenerka Karoliny Bronowicz, czyli Renata Klekotko z klubu sportowego Start Białystok.