Duże pieniądze na projekt wspierający szkoły zawodowe

2016.11.13 14:14
Centrum Kompetencji Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego – to projekt, który powstanie dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jego stworzenie zostanie dofinansowane kwotą ponad 15 mln zł.
Duże pieniądze na projekt wspierający szkoły zawodowe
Fot: pixabay.com

Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził rozstrzygnięcie konkursu organizowanego w ramach Działania 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Zwycięski projekt, który otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 15 mln zł, to Centrum Kompetencji BOF.

- Centrum Kompetencji BOF to innowacyjne w skali regionu, kraju i Europy przedsięwzięcie, którego zadaniem będzie koordynacja procesu modernizacji i dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnych rynków pracy na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego – mówi Urszula Arter, rzecznik Marszałka Województwa Podlaskiego.

Centrum, wedle projektu, będzie funkcjonowało przez 60 miesięcy od 2017 do końca 2021 r. Wsparciem objętych zostanie 13 szkół zawodowych, które m.in. otrzymają pomoc w stworzeniu programów rozwojowych. Przeprowadzone mają zostać również badania potrzeb kompetencyjnych w 600 firmach, co ma pomóc w dostosowaniu ofert edukacyjnych szkół.

Ponad 1000 uczniów ukończy specjalistyczne szkolenia zawodowe, kolejnych 600 odbędzie staże kompetencyjne, a drugie tyle będzie miało możliwość uzyskania certyfikatów potwierdzających umiejętności. Przeprowadzone mają zostać również kursy przygotowawcze na studia i szkolenia dla nauczycieli.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1148 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39