Dwa koła to nie tylko oszczędności w portfelu

2020.04.30 18:04
Epidemia koronawirusa spowodowała wiele strat. Rozważając sposoby na oszczędzanie warto postawić na zmianę środka transportu. Jazda rowerem to świadomy wpływ na ekologię i własne zdrowie. To również relaks oraz odkrywanie ciekawych zakątków Podlasia.
Dwa koła to nie tylko oszczędności w portfelu
Fot: pixabay.com
Jazda rowerem to świadomy wpływ na ekologię i własne zdrowie.

Biorąc pod uwagę fakt, iż epidemia koronawirusa przyniosła wiele strat, także tych finansowych warto rozważyć na czym możemy zaoszczędzić. By przetrwać kryzys gospodarczy warto wyeliminować ze swojego codziennego życia wydatki, które nie są niezbędne. Do takich możemy zaliczyć chociażby utrzymanie auta.

Więcej w portfelu. Mniej spalin w powietrzu

Jazda autem to nie tylko duże wydatki związane z pokryciem kosztów paliwa, ubezpieczenia, przeglądu, czy napraw. To również przyczynianie się do zatruwania środowiska, w którym żyjemy. Jeżeli nie musimy nie jedźmy autem do pracy, która znajduje się kilkaset metrów od miejsca zamieszkania. Popularny środek transportu zamieńmy na rower.

Jeżeli nie posiadamy własnego roweru, to możemy skorzystać z wielu możliwości, które są dostępne w naszym mieście. Do takich można bez wątpienia zaliczyć BiKeR-y, z których korzystanie jest bardzo łatwe. Jeżeli nie posiadamy karty miejskiej można skorzystać z oferty wypożyczalni rowerów, które za niewielkie pieniądze dostarczą rower pod dom i odbiorą w umówionym terminie.

Gdzie pojechać

Aktualna pogoda sprzyja jeździe rowerem na krótkich dystansach ale zachęca również do wyruszenia w dalszą trasę. W Białymstoku i okolicach jest kilkanaście szlaków rowerowych.

Jednym z nich jest szlak Zerwany Most w Kruszewie. Jego długość wynosi 17,16 km. Trasa jest szosowa i bardzo łatwa do przejechania. Zerwany Most to nie tylko piękny widok z punktu obserwacyjnego na rozlewisko rzeki Narwi. To przede wszystkim cisza i odpoczynek od miasta. Z mostem związana jest legenda. Za każdym razem, gdy zostaje odbudowany, wybucha wojna. Tak przynajmniej było przed I i II Wojną Światową.

Ciekawych widoków oraz dobrego komfortu jazdy można doświadczyć również na szlakach tj. Green Velo - Białystok - Strękowa Góra, Białystok - Kruszyniany, Białystok - Kiermusy, Trakt Napoleoński i Królowy Most czy Białystok – Supraśl.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1317 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39